savasdas@turizmguncel.com

Otellere ecrimisil müjdesi: Bir kez daha...

Otellere ecrimisil müjdesi: Bir kez daha...

Pandeminin olumsuz etkilenen turizm sektörüne yönelik bir destek düzenlemesi daha geliyor. Hazine arazisi üzerine kurulu turizm tesislerinin 2021 yılında kamuya yapacağı 1 milyar 125 milyon lira tutarındaki ödeme erteleniyor.

TurizmGüncel

Elitaş: Kasım 2022’ye erteliyoruz

Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ‘’Turizm sektörüne destek sağlayabilecek önemli bir maddemiz var. 1 Ocak 2021 tarihi ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki dönemde hazine taşınmazlarının izinsiz kullanılımından dolayı aynı dönemde tahsil edilmesi gereken ecrimisillerin ödeme süreleri başvuru şartı aranmaksızın 30 Kasım 2022 tarihine kadar erteleniyor.’’ dedi.

1 milyar 125 milyon lira

Bireysel Emeklilik Sistemine yönelik yeni düzenlemeler içeren önerge ile ilgili yasa teklifine Meclis görüşmeleri sırasında eklemeler yapacak. Yapılacak düzenlemeyle hazine arazileri üzerine kurulan turizm tesislerin 2021 yılına ait ecrimisil bedellerinin ödemeleri 30 Kasım 2022’ye ertelenecek. Bu şekilde sektöre 1 milyar 125 milyon liralık destek sağlanacak.

Hangi işletmeleri kapsıyor?

Elitaş’ın açıkladığı düzenlemeden kamu arazileri üzerinde yer alan otel, tatil köyü, günübirlik tesis ve golf tesis gibi turistik işletmelerle marina ve kruvaziyer limanı gibi deniz turizmi tesisleri de yararlanacak. Ertelenen ecrimisil bedellerine herhangi bir zam veya faiz uygulanmayacak

Geçen yıl da ertelenmişti

Kamu arazisi kurulu bulunan turizm tesislerinin 1 temmuz 31 aralık 202o tarihleri arasındaki ecrimisil bedelleri bir yıl süreyle ertelenmişti.


Bu Makale 11.05.2021 - 20:02:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Egecan güngör - 12.05.2021 - 08:30

    Yine mi işveren desteği? Sezon sa iptal oldu tabi kim düşünür işçiyi!

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.