savasdas@turizmguncel.com

Otelciler İsrailli turistlerin hırsızlık yapmasından muzdarip

Otelciler İsrailli turistlerin hırsızlık yapmasından muzdarip
Birleşik Arap Emirlikleri ile İsrail arasında ticari uçuşların başlaması sonrası Dubai'ye gitmeye başlayan İsrailli turistler, hırsızlık yapmakla suçlanıyor

Dubai'ye giden İsrailli turistler otel odalarındaki eşyaları çalmakla suçlanıyor. Otel müdürleri ve görgü tanıkları, ‘’aklınıza ne gelirse çalıyorlar’’ diyor.

Dışişleri İsrailli turistleri uyarmak zorunda kaldı

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, şikayetler o kadar arttı ki, İsrail Dışişleri vatandaşlarını uyarmak zorunda kaldı. Bakanlık kendi vatandaşlarına BAE’ye seyahat ederken ve oteller kalırken nasıl hareket edeceklerine dair davranış kurallarını içeren bir yazı yayınladı. Ancak yine de hırsızlıkların sonu gelmedi.

''Çantalar açıldığında ben utandım''

Yediot Aharonot’a konuşan bir İsrailli işadamı, “Lobide çıkış işlemi yapan iki İsraillinin çantaları arandığında çok utandım. Ticari işimin bir parçası olarak BAE’yi uzun yıllardır ziyaret ediyorum. Bazı İsrailli turistlerin davranışları karşısında şok oldum” dedi ve tanık olduklarını şöyle anlattı:

“Geçen ay her zaman konakladığım otele gittim. Lobide çıkış işlemlerini yapan iki İsrailli’nin çantaları arandığında çok utandım. Görevliler odalardan çalınan eşyaları aramak için bu işlemi yapmıştı ve gördüklerim karşısında şok oldum. Havlular, elektrikli ısıtıcılar ve bir çok şeyi çalmışlardı.”

israilli_turist_1

''Aklınıza ne gelirse çalıyorlar''

Burç Halife’de bulunan bir otelin müdürü de İsrail gazetesini doğruladı: “Dünyanın her yerinden yüzlerce turist ağırlıyoruz. Kışkırtan ve sorun yaratan pek çok turist ile karşılaştık. Ancak, daha önce otel odası eşyalarının çalındığını hiç görmedik. Son zamanlarda otele gelen İsrailli turistler ayrılırken havlu, kahve ve çay poşetleri, nevresimler, lambalar ve aklınıza ne gelirse her şeyi çalıyorlar.”

Yasmin Levy: Dikkat et Dubai, İsrailliler geliyor

Popüler şarkıcı Yasmin Levy de bir gazeteye yazdığı makalede “Dikkat et Dubai, İsrailliler geliyor” başlığını atarak, BAE halkını, maruz kalacakları şeyler konusunda uyardı. Levy, İsrailli turistlerin havlu, çarşaf, yastık, tablo, lamba ve hatta musluklar dahil olmak üzere otel odalarında gördüğü her şeyi çalmasıyla ünlü olduğunu yazdı.


Bu Makale 02.01.2021 - 09:25:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mete - 03.01.2021 - 09:54

    Bu haberdeki fotoğraftaki adam İsrailli değil ama öyle bir izlenim verilmiş

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.