Svs Das

Nusret Türkiye'nin 'ucuz destinasyon' imajını pekiştirdi

Nusret Türkiye'nin 'ucuz destinasyon' imajını pekiştirdi
Nusret'in Londra'daki lokantasında yemek yemenin, uçakla İstanbul'a gelip tatil yapıp buradaki şubesinden yemekten daha pahalı olduğu ortaya çıktı.

İngiliz çiftin Nusret'in Londra şubesindeki yemeği daha ucuza yemek için İstanbul'a geldiği ortaya çıktı. Çift, "Türkiye'ye seyahat etmenin, tatilin tadını çıkartmanın Nusret'te yemenin Londra restoranındaki bir tek yemekten daha ucuz olduğunu fark ettik." dedi.

Yol ve tatil masrafı dahil, daha ucuz

Duvar gazetesinde yer alan habere göre, sosyal medya aracılığıyla 'Salt Bae' hareketiyle dünyaca üne kavuşan Nusr-Et restoranında yemek yemek isteyen İngiliz bir çift, Londra'daki şube yerine yol ve tatil masrafıyla birlikte daha ucuza denk getirdiklerini söylediği İstanbul'daki restoranı tercih etti.

"Soyulmamak için İstanbul'a geldik"

Restoran sahibi Nusret Gökçe'nin Londra'da açtığı şubenin pahalılığından şikayet eden yemek yorumcuları Fahd ve Nashwa 'soyulmamak için' İstanbul'a geldiklerini söyledi, seyahatlerini video ile aktardı. Nusret restoranında yedikleri her şeye İstanbul'da 110 sterlin (2 bin lira) ödediklerini söyleyen ikili uçak bileti, tatil ve yemek dahil yaptıkları harcamanın Londra şubesinde yemek yemekten daha ucuza geldiğini dile getirdi.

"Türkiye'ye seyahat etmenin ucuz olduğunu anladık"

Londra'daki söz konusu restoranda altın kaplanarak satılan bir bifteğin 1.450 sterline (yaklaşık 26 bin TL) satılması tartışmalara neden olmuştu.

"Londra şubesinde binlerce sterlini karşılayabilseydik..."

Halal Food Reviews ismiyle yemek yorumlarını paylaşan ikili Nusret'in İstanbul şubesine gelişlerine dair şu ifadeleri kullandılar "Ta Türkiye'ye seyahat etmenin, tatilin tadını çıkartmanın Nusret'te yemenin ve uçakla geri dönmenin Londra restoranındaki bir tek yemekten daha ucuz olduğunu fark ettik. Eğer Londra şubesinde binlerce sterlini karşılayabilseydik öyle yapardık ama yapamadığımız için İstanbul dedik!"


Bu Makale 04.12.2021 - 09:11:05 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.