Birgül Akgül

'Neden her yere yol yapmak zorundayız?'

'Neden her yere yol yapmak zorundayız?'
Bu ayki yazımda doğa ve sanat konularına değinmek istedim, keyifle okumanızı dilerim…
Neden her yere yol yapmak zorundayız?

Dün Tazı ve Köprülü kanyonlarını gezdik, her şey çok güzeldi 2 şey dışında...

1. Köprülü Kanyon’un köprüsü neredeyse Boğaz Köprüsü’ne dönmüş iki dakika durup manzara izlemek, bir kare fotoğraf çekmek mümkün olamıyor. Daracık köprüden silme geçen servis araçları kanyona yolcu taşıyor. Aman sakın yürütmeyelim sonra bir daha gelmezler!

2. Tazı Kanyonu popülerleşiyor, malum sosyal medyada çok paylaşıldı, biz de yürüyelim dedik, dedik ama ne mümkün! Geçen aya kadar orman yolu olduğu söylenen yol, şu an bir kepçe ile genişletiliyor! Dere yatağı yol oluyor, kocaman taşlar dere yatağını kapatıyor. Ormanda sessizlik değil, kepçenin paletinden çıkan o acı ses yankılanıyor. Biz yürürken yanımızdan hunharca geçen 4x4’ler çıkardıkları toz toprağa aldırmadan hızla uzaklaşıyor, bize kalan ise toz, toz, toz… Tazı’ya varıyoruz manzara muhteşem ancak benim aklım o yolda kalıyor, üzülüyorum… Keşfettikçe tüketiyoruz, tükettikçe sahtelerini yapıyoruz. Korumaktan aciziz. Kanyon bir firmaya kiralanmış, detaylar yakında çıkar. Yol da medeniyetin simgesiymiş, kepçe operatörü öyle dedi…

Şehirde Caz Var!

19-29 Haziran tarihleri arasında Antalya’ya yolunuz düşerse Akra Caz Festivali’ne katılabilirsiniz. Birbirinden önemli sanatçıların performansları ile şehre cazı bir kez daha getiren Akra Hotels festivaller markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

23 Haziranda konser yok! Detaylı bilgi : http://akrajazz.com/2019/

Sizlerde bir de Mayıs ayı başında Side Antik Kentinde Barut Hotels tarafından düzenlenen Türk Rus Klasik Müzik Festivaline ait iki link paylaşmak istiyorum. Spivakov öyle güzel Atatürk diyor ki duygulanmamak elde değil…

https://www.youtube.com/watch?v=uufGekDVIIw

https://www.youtube.com/watch?v=JFIW0aSWekc

Mutlu bayramlar.

Bu Makale 01.06.2019 - 20:10:48 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
  • Tabiat ve kültür var.koruma vergisi

    Turgut 16.05.2023 - 04:07

    Birgül hanim Turizm eṣittir imaj baṣlikli yazinizi okudum. Bir Turizm öğrencisi olarak her harfine katiliyorum. Kitle turizmi bitmek üzere birde kötü imaj Dünyada yer ederse bu pazari da kaybedeceğimiz açik. Maalesef bu konularin çözümü yine sitasi iklimden geçiyor. Ben vatandaṣ olarak emlak vergisi ile beraber Tabiat ve Kül var.ni koruma vergisi ödüyorum kim ve ne için.? Vatandaṣ olarak almadigım hizmeti ödemek zoruma gitti. Bakanliga yazdim Tweter kabul etmedi. Tweter bile esir alinmiṣ vaziyette ise Turist bu ülkeye Deniz diṣında neden gelsin.?????

  • deniz tüfekçi 25.06.2019 - 07:15

    O bölgeye 80'li yılların başından itibaren 2009 yılına kadar tur yapan,hala duruyor ya da yaşıyor mu bilmiyorum, Tevfik ağabey'in evinin yanında çadırla kamp kuran,,orada yiyip etrafta gzen yürüyüş guruplarını o bölgeye yönlendiren bir acentacı olarak, Karadeniz bölgesinin başına gelen yol merakı nedeniyle köylerin, yaylaların yok olma sürecine Köprülü kanyonun da katılmasını duymak çok üzücü.Yol projesinden hemen vaz geçilmeli,ypılan yol sadece doğayı yok eder.Yapılanı da iptal etmek gerekir.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.