savasdas@turizmguncel.com

Nadir Alpaslan: B ve C planlarımız var

Nadir Alpaslan: B ve C planlarımız var
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, sektörün gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakanlık organizasyonuyla 89 ülkenin büyükelçisinin Antalya'da ağırlandığını, Türkiye'nin tatil için güvenli olduğunu yerinde gören büyükelçilerin bu gözlemlerini ülkelerine ileteceğini kaydeden Alpaslan, Türkiye'ye dönük güveni büyükelçilerde gördüklerini ifade etti.

''Sertifika sürekli hale gelecek''

"Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi"ile Güvenli Turizm Sertifika Programının sürekli hale geleceğini söyleyen Alpaslan, yasal değişiklik ile birlikte turizmin marka değerinin dünyada daha üst seviyeye çıkacağını ileri sürdü.

''Yeterli turist gelmemesi durumunda B ve C planlarımız var''

Rusya ve Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye dönük yoğun bir tatil talebi olduğuna işaret eden Alpaslan, temmuzda yeterli turist gelmemesi durumunda Kültür ve Turizm Bakanlığının nitelikli turist getirmek için B ve C planı hazırladığını açıkladı.

''Talep konusunda endişemiz yok''

Devlet politikası gereği Kültür ve Turizm Bakanlığının Türkiye'ye mümkün olan en fazla miktarda dövizi ve en fazla turisti getirmek için çalıştığını belirten Nadir Alpaslan, bunun önündeki en büyük engelin Covid-19 olduğunu söyledi. Alparslan, ''Aşılama ile vaka sayılarını düşürdükten sonra bunu sağlayacağız. Bu süreç 10, 15, 20 gün bir müddet uzayabilir. Başta Rusya ve Avrupa olmak üzere ülkemize yoğun bir talep var. Talep konusunda bir endişemiz yok.'' diye konuştu.


Bu Makale 27.05.2021 - 06:16:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Murat - 27.05.2021 - 11:00

    Nitelikli turıstten kastınız ne. Ruayada barmenlık yapıp gundelık ıslerde calisan 17 yasındaki Rus kızı raharahat gelip 10 tatilini yapıcak 1 aylıgıyla benim gibi gtnden ter akıp 3000 TL ye calosan milyonlarca turk vatandas ıda 6 aylık ucretıyke 10 gun konaklayamayacak rusyada 2 sınıf turkıyede 1 turkıyede 2. Sınıf turizmde niteliksiz oylemı niteliksiz degil metelıksız

  • Sadık Üşüdür - 27.05.2021 - 10:16

    B ve C planı demek, umudumuzu kesin demek. Bu halkı oyalamak demek.

  • Zafer Cengiz - 27.05.2021 - 03:00

    2005 yılında Türkiye Turizm Stratejisi yaparak 2007-2023 ppppp için resmen devreye sokan Bakanlık "15 yıldır uygulanmadığı planlı turizm süreci" olmaksızın ancak günü kurtaran demeçlerle durumu idare ederek "Ülke ekonomisine derman olacak cevheri" Gereğince Yönetemiyor! #TAG

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.