savasdas@turizmguncel.com

Moody's'den hava yolu şirketleriyle ilgili önemli uyarı

Moody's'den hava yolu şirketleriyle ilgili önemli uyarı
Uluslararası kredi derecelendirme kuruşuşu Moody's, borçları 80 milyar dolar daha artan hava yolu şirketlerinin zararının 2022 yılına kadar devam edebileceğini açıkladı.

Moody's'den yapılan açıklamada, havacılık sektöründe tüketici talebinin bir miktar artmasına rağmen, koronavirüs salgının tüketici talebi üzerindeki etkisinin önümüzdeki dönemde de devam edebileceği belirtildi.

Bu nedenle hava yolu şirketlerinin 2022 yılına kadar zarar etmeye devam edebileceğini kaydeden Moody's, salgın nedeniyle hava yolu şirketlerinin görünümünün negatif olduğu ifade edildi.

2021 yılında aşı çalışmalarının onaylanmasının ve aşılama sonucunda kitlesel bağışıklığın oluşmasının havacılık sektöründe talebi hızla artırmayabileceğine dikkat çeken kredi derecelendirme kuruluşu, Moody's tarafından incelenen 23 hava yolu şirketinin borcunun 2020 yılında 80 milyar dolar artarak 223 milyar dolara ulaştığı ifade edildi.

2021 yılının ilk yarısında bu borcun 230 milyar dolara ulaşmasının eklendiğini belirten Moody's, bu yıl hava yolu şirketlerinin gelirlerinin yüzde 70 oranında azaldığının altını çizdi.


Bu Makale 18.11.2020 - 19:32:08 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.