savasdas@turizmguncel.com

Mısır Almanya ile turizm koridoru açmayı planlıyor

Mısır Almanya ile turizm koridoru açmayı planlıyor
2020 yılında aldığı turist sayısı 4 kat azalan Mısır, 2021 yılında turizm koridorları açarak ülkenin can damarı sektörü rahatlatmayı planlıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Mısır, 2021 yılında turizm sektörünü rahatlatmak için kaynak pazarlarla 'güvenli turizm koridorları' kurmayı planlıyor. 2020 yılında yüzde 70 düşüşle 4 milyar dolar turizm geliri kaybı yaşayan Mısır'ın ziyaretçi sayısı ise yüzde 65 düşüşle 3,5 milyona geriledi. Ülkedeki otellerin doluluk oranı ise yüzde 10-15 seviyesine geriledi.

‘’Kademeli bir toparlanma olacak’’

Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled Al-Anani, Mısır turizm sektöründe kademeli bir toparlanma olacağını belirtti. Toparlanmanın mart-nisan gibi başlayacağını kaydeden Al-Anani, temel amaçlarının Mısır'ın güvenli turizm destinasyonu olduğu konusunda seyahat şirketlerini ve gezginleri bilgilendirmek olduğunu ifade etti.

Güvenli koridor teklifi ilk olarak Almanya’ya yapılacak

Mısır'ın Almanya Başkonsolosu Khaled Galal Abdelhamid ise, ülkesinin 2021 yılında 'güvenli turizm koridorları' açacağını söyledi. Plana göre, uçaklarda yolcu sayılarına sınırlama getirilmesi hem girişte hem de çıkışta test yapılması bu planın bir parçası. Başkonsolos Khaled Galal Abdelhamid, yeni güvenli turizm programının ilk olarak 2019 yılında 1,9 milyon turistin geldiği, Almanya'ya sunulacağını açıkladı. Sistemin ilk olarak Şarm El Şeyh ve Hurghada'da deneneceğini bildiren Abdelhamid, uygulamanın daha sonra Marsa Alam ve El Gouna şeklinde genişletileceğini belirtti.


Bu Makale 18.01.2021 - 10:37:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.