savasdas@turizmguncel.com

Merkel: Türkiye ile vize serbestisini görüşeceğiz

Merkel: Türkiye ile vize serbestisini görüşeceğiz

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB ile Türkiye arasındaki 'vize serbestisi' görüşmelerinin aralık ayında yapılacağını açıkladı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılan Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi’nin ikinci gününde düzenlenen basın toplantısında konuşan Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Aralık ayında AB ile Türkiye’nin vize serbestisi konusunu görüşeceğini açıkladı. Merkel, "İlişkilerde pozitif konular iki tarafın da lehine olur" dedi.

Erdoğan ile son zamanlarda sıklıkla görüştüğüne değinen Merkel, Türkiye ile yapıcı ilişkiler istediklerini belirtti. Merkel, "Türkiye ile AB arasındaki göç anlaşmasının yeni bir aşamaya getirilmesi, Gümrük Birliği anlaşması ile ekonomik işbirliği konularını da görüşmek istiyoruz. Vize serbestisi konusunda Aralık ayına kadar iyi bir şekilde çalışılması gerekiyor" diye konuştu.

"Türkiye ile yapıcı ilişkiler istediğimizi netleştirdik" diyen Merkel, "Türkiye ile AB ilişkilerinde olumlu bir gündeme kavuşmak için gerekenleri yapmak istiyoruz" dedi.


Bu Makale 03.10.2020 - 11:49:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • MAZLUM gunyuz - 08.10.2020 - 05:25

    Merkel yine eski merkel yine kandırmaciyi oynuyor yıllarca bizleri kandırdığı gibi diş isleri neden avrupa ülkelerine onlar gibi vize kısıtlaması karşılıklı getirmiyor bir turk olarak ezik yasiyorum

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.