savasdas@turizmguncel.com

Mehmet Nuri Ersoy’dan ‘turizmde finansman sorunu’ açıklaması

Mehmet Nuri Ersoy’dan ‘turizmde finansman sorunu’ açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Bankalar Birliği ile turizm sektör temsilcilerinin katılımıyla Marmaris’te bir toplantı gerçekleştirdi.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile turizm sektörü temsilcilerinin katıldığı toplantı ile ilgili açıklama yağan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, özelikle turizm bölgelerinde önce yangın şeklinde başlayan ardından da Karadeniz'de sel felaketine dönüşen afetlerle karşı karşıya kalındığını söyledi.

"Fikir birliğine vardık"

Kıyı kentlerindeki turizm bölgelerindeki yatırımcıların finansman sorunu oluştuğunu kaydeden Mehmet Nuri Ersoy, TBB ile yaptıkları toplantıda haziran ayına kadarki ölü sezon döneminde kredi, ana para ve faizlerinin nasıl yapılandırılabileceği, 2023 sonrasına nasıl ötelenebileceği ve bankalarla nasıl esnek çalışılabileceği konusunda fikir birliğine vardıklarını açıkladı. Ersoy, “Bu bağlamda gerekli çalışmaları yapıp hızlı şekilde hayata geçireceğiz. İhtiyaç sahiplerini ihtiyaç bazında, firma bazında bankalarımız tek tek çalışarak destek olacaklar" dedi.

Bankaların, TBB’nin de görüşü doğrultusunda afet bölgesi kapsamındaki otellerin borçlarını yapılandıracağını belirten Ersoy, "Esnek şekilde bu dönemi atlatmalarını el birliğiyle sağlayacağız inşallah.” diye konuştu.

"Marmaris'e öncelik vereceğiz"

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Turizm Geliştirme Ajansının tanıtımda Marmaris’e öncelik vereceğini ifade eden Bakan Ersoy, “Yeni tanıtım filmlerimizi devreye alıyoruz. Hem Türkiye'de hem mevcut dış pazarlarında bu tanıtıma hızlı şekilde başlıyoruz. Öncelikli olarak dijital pazarlarda ama önümüzdeki sezon için Marmaris için pazar çeşitlemesi çok çok önemli.” dedi.


Bu Makale 21.08.2021 - 10:10:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Turizimci - 21.08.2021 - 09:07

    Bakanim , bittik sifiri tukettik, devlet destek paketi yokmu ?? Bankalar ile anlasmamiz cok zor.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.