savasdas@turizmguncel.com

Mehmet Nuri Ersoy yineledi: Nisanda turizmi açarız

Mehmet Nuri Ersoy yineledi: Nisanda turizmi açarız
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, nisan ayında turizmin açılacağına inandıklarını söyledi.

Resim ve Heykel Müzesinde bir kısım medya mensubuyla bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2021 sezonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘’Etkinlikler mart ayında başlayacak’’

Mart ayıyla birlikte etkinliklerin başlayacağını açıklayan Mehmet Nuri Ersoy, etkinliklerdeki doluluk oranlarınınsa vaka sayılarındaki düşüşe göre belirleneceğini ifade etti.

''Tanıtımda tek sesliliğe geçtik''

Tanıtımda 'tek sesliliğe' geçildiğini söyleyen Ersoy, 81 il için tanıtım içeriklerinin oluşturulduğunu kaydetti. Turizmin Türkiye geneline yayılması için yapılan çalışmalarda sone gelindiğini ifade eden Turizm Bakanı, tanıtımda ülkelerin özelliklerine göre tanıtım programı hazırlandığını söyledi.

''Nisanda turizmi açarız 'V' çıkışı yaparız''

2021 yılında turizmde 'V' çıkışı beklediğini ve turizmin nisan ayında başlayacağına inandığını yineleyen Mehmet Nuri Ersoy, "Vaka sayısı hızla aşağıya iniyor. Türkiye kırmızı destinasyondan çıkıp güvenli konuma geliyor. Bu hafta itibariyle aşılama başlayacak. Mart ayında iki binli rakamların altına ineriz. Bu süreçler içinde binli rakamlara ineriz, Nisan ayı itibariyle biz sezonun açılacağına inanıyoruz. 2019 rakamlarını 2021 de yakalama şansımız yok 23,3 milyar doları geçeceğimizi umuyoruz.'' diye konuştu.


Bu Makale 12.01.2021 - 15:10:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mustafa eryiğit - 12.01.2021 - 03:30

    Değerli Bakanın Turizm personelinin aşılama çalışmalarını öne aldıracağı haberleri duymak isteriz. Pazarlama açısından kendisini ve çalışanları rahatlatacaktır diye düşünüyorum

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.