savasdas@turizmguncel.com

''Onlar bir önlem istiyorsa biz iki önlem sunuyoruz''

''Onlar bir önlem istiyorsa biz iki önlem sunuyoruz''
Avrupa’nın Türkiye’ye dönük seyahat uyarısını kaldırmaması ile ilgili, ‘ülkeler ekonomik endişelerle siyasi kararlar alabiliyorlar’ diyen Mehmet Nuri Ersoy, ‘onlar bizden bir önlem istiyorsa biz iki önlemi hayata geçiriyoruz.’ dedi.

Avrupa ekonomik endişelerle siyasi karar aldı

Alanya’da düzenlenen ‘Sağlıklı Turizm Güvenli Kent’ toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Avrupa’nın ekonomik endişelerle siyasi karar aldığını ileri sürdü. ‘’Tabi siz ne kadar siyasi karar alırsanız alın, ne kadar tezlerde bulunursanız bulunun; güneş nasıl balçıkla sıvanmazsa, gerçeklerin de uzun süre üstü örtülemiyor. Türkiye’nin başarısı, kaydetmiş olduğu rakamlar ortada.’’ dedi.

‘’Lütfen bizim ülkemizde de uygulanması için destek verin dediler’’

Türkiye’nin uyguladığı güvenli turizm sistemimi yerinde görmeleri için Antalya’ya davet edilen büyükelçilerden bazılarının, ‘bu sistemin bizim ülkemizde de uygulanması için destek verir misin’ dediğini ileri süren Ersoy, ‘’Bizzat kendi ağızlarından, ki bazıları isim vermeyeceğim, ‘Çok başarılı bir sistem, çok detaylı çalışılmış bir sistem. Lütfen bizim ülkemizde de uygulanması için destek verir misiniz?’ diye bizzat kendileri talep etti büyükelçiler.’’ dedi.

‘’Kriter sayısını 156’ya çıkardık’’

Güvenli turizm sertifikasında kriter sayısının 156’ya yükseldiği ve bir sürü de alt kriter olduğunu söyleyen Ersoy, sertifikaya başvuran otel saysının 1000 civarında olduğunu açıkladı. 50 oda üzeri tüm tesislerde sertifikayı zorunlu hale getirdiklerini hatırlatan Ersoy, 50 oda altınaki tesislerin de sertifika başvurusu yaptığını söyledi.

‘’Onlar bir önlem istiyorsa biz iki önlemi hayata geçiriyoruz’’

Uluslararası hava trafiğinin açılması için çalışmaların südüğünü söyleyen Mehmet Nuri Ersoy, ‘’Onlar bizden bir önlem istiyorsa biz iki önlemi tekrar hayata geçirerek Türkiye’nin hazır olduğunu, başta Avrupa olmak üzere, bütün dünyaya gösteriyoruz.’’ diye konuştu.


Bu Makale 06.07.2020 - 09:05:08 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.