savasdas@turizmguncel.com

Mehmet Nuri Ersoy: En iyi erken rezervasyonu Türkiye aldı

Mehmet Nuri Ersoy: En iyi erken rezervasyonu Türkiye aldı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, erken rezervasyon döneminde rakiplerine kıyasla en iyi erken rezervasyonu Türkiye’nin aldığını söyledi. Ersoy, kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanan ‘Aşılıyım’ filmi ile ilgili de ilk kez konuştu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm sektörünün gündemine ilişkin Alman DW Türkçe’ye açıklamalarda bulundu.

Kamuoyunda tepki çeken ‘Aşılıyım, keyfine bak’ temalı tanıtım filmiyle ilgili ilk kez konuşan Ersoy, "Turizm Geliştirme Ajansı iki yıllık ve çok yoğun çalışan bir ajans. 100'den fazla bu tarz filmler üretiyor. Dünyada son 1 yılda Türkiye en yoğun tanıtım yapan ülke bu açıdan çok başarılı. 1 tane filmde bir hassasiyet oluştu ve sizin de belirttiğiniz gibi saatler içinde benim talimatımla geri çekildi.’’ dedi.

Ersoy, "Film bir hata mıydı?" sorusuna ise "Tekrar söylüyorum, 100'lerce film çekiyorsunuz ve 1 tanesinde bir hassasiyet oluşabilir, ortam da bunu gerektirebilir, gerekli müdahale yapıldı" yanıtını verdi.

Ersoy ayrıca, rakip ülkelerle kıyaslandığında erken rezervasyonda en iyi rezervasyonu Türkiye'nin aldığını' da söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'tam kapanma' döneminde Türkiye'yi dünyaya tanıtmak için kurduğu 'GoTurkiye' adlı hesaptan skandal bir video paylaşılmıştı. Videoda, turistlerin göreceği Türklerin "Keyfine bak; ben aşılandım" maskesi takacağı ifade edilmişti. Video gelen tepkiler üzere, yayından kaldırılmıştı.


Bu Makale 27.05.2021 - 10:29:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mehmet traşoğlu - 28.05.2021 - 08:42

    Sayın bakanım bizimle eğleniyor herhalde. Eb yi aldık aldıkta nerde turist.

  • Turizm (ci) - 27.05.2021 - 12:06

    En iyi erken rezervasyonu Türkiye aldı.Şimdi de en iyi iptalde yine Türkiye birinci. Yani her halukarda lideriz. Bir de şu dış güçler olmasa...

  • Mahmut Uğur Köse - 27.05.2021 - 11:03

    Nedense hic kanim isinmadi size. Alavere dalavere bos yapiyorsunuz.bize sonuc lazim, is lazim.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.