savasdas@turizmguncel.com

Marmaris’e özel korona yasakları

Marmaris’e özel korona yasakları
Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs kısıtlamaları kapsamında ilçe genelinde yeni yasaklar getirdi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde koronavirüs kısıtlamaları kapsamında yeni tedbirler getirildi. Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlara göre deniz kenarında, sahil boylarında piknik yapmak, çay içmek, içki içmek, ateş ve mangal yakmak gibi sebeplerle bir araya gelinmesi yasaklandı.

Alınan kararlar ile ilgili şu açıklama yapıldı:

* Bazı vatandaşlarımızın özellikle deniz kenarında, sahil boylarında piknik yapmak, çay içmek, alkol almak, ateş ve mangal yakmak vb. sebeplerle bir araya geldikleri görüldü.

*Bu durumun maske ve mesafeye ilişkin tedbirleri ortadan kaldırarak koronavirüsle mücadelede zafiyete yol açtığı, açacağı değerlendirilmektedir.

* Bu çerçevede, kamuya açık alanlarda ‘park, mesire yeri, sahil şeridi vb.’ maske ve sosyal mesafe tedbirlerini ortadan kaldırdığı gerekçesiyle, kamuya açık alanlarda ‘park, mesire yeri, sahil şeridi vb.’ toplu şekilde piknik yapmak, çay içmek, alkol almak, ateş ve mangal yakmak vb. sebeplerle bir araya gelinmesinin ve yeme-içme faaliyetlerinin yasaklanmasına, yukarıda belirtilen hükümlere uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.


Bu Makale 29.12.2020 - 09:55:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.