savasdas@turizmguncel.com

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’den ‘provokatör’ uyarısı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’den ‘provokatör’ uyarısı
Orman yangınlarının vurduğu Manavgat’ta, yol kesip kimlik soran provokatörlerin ortaya çıktığı belirtildi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, günlerdir yangının devam ettiği bölgede ‘kundakçı’ veya ‘şüpheli’ yakalama bahanesiyle yol kesip kimlik soran provokatörlerin ortaya çıktığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yapan Şükrü Sözen, şunları söyledi:

"Yangın felaketine maruz kalan bölge halkımız, şu günlerde canını, malını, sevdiklerini, evini, hayvanını, yaşam alanlarını kurtarma mücadelesi vermektedir. Bu zorlu süreçten faydalanmak isteyen provokatörlerin olduğu görmek hepimizi üzmektedir.

Bu şahıslar “kundakçı, şüpheli” yakalama teşebbüsüyle asılsız ihbarlardan yola çıkarak, sokaklarda kimlik kontrolü, yol kesme ve masum vatandaşları korkutacak derecede havaya ateş etme gibi eylemler gerçekleştirerek yaşadığımız bu süreci daha da zorlaştırmaktadır.

Bu tarz hareketler, mevcut acımızı daha çok artırdığı gibi hiç kimseye de bir şey kazandırmaz. Bilindiği gibi hala tehlike geçmiş değildir.

Toplumsal birlikteliğimizi sergilememiz gereken bu zorlu dönemde, hepimizin duygularımıza sahip çıkıp, kontrollü olmamız gerekmektedir. Bizler iyi günde, kötü günde her zaman birlik ve beraberliğini korumuş olan sağduyulu, sakin kalarak, el ele vererek yaralarımızı saracağız.

Hepimizin evi Manavgat Belediyesi’nin, Manavgat’ımızın yeniden ayağa kaldırılmasında, halkımızın yanında olarak, yaraları sarmak için mücadeleye devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerimle halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."


Bu Makale 31.07.2021 - 16:57:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.