savasdas@turizmguncel.com

Korona vakaları Avrupa genelinde artışta

Korona vakaları Avrupa genelinde artışta

Başta Almanya, Fransa ve İtalya olmak üzere Avrupa ülkelerinde vaka ve ölüm sayıları yeniden yüksek seviyelere çıktı.

Dünya çapında 36 milyondan fazla insana bulaşan ve 1 milyon 61 binden fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüs salgını yavaşlamak bir yana bazı bölgelerde artarak devam ediyor…

Dünya çapında koronavirüs vaka sayısı 36 milyonu geçerken sıralama değişmedi… En çok vakanın görüldüğü ülke yaklaşık 7.5 milyon vaka ile ABD olurken onu 6.7 milyon vaka ile Hindistan ve 5 milyon vaka ile Brezilya takip etti. Dünya çapında koronavirüse bağlı sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısı 1 milyonu geçerken, ABD’de 211 binden fazla insan bu süreçte yaşamını yitirdi. Brezilya’da 148 binden fazla insan yaşamını yitirirken Hindistan’da da 105 binden fazla insanın öldüğü açıklandı.

Almanya’da da vaka sayısı artıyor

Corona virüsü salgınına karşı Mart, Nisan ve Mayıs aylarında çok sıkı önlemler alarak diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha iyi atlatan Almanya’da vaka sayısı havaların soğumasıyla birlikte tırmanışa geçti…

Fransa’da vaka sayısının artmasıyla birlikte işletmelere yeni kısıtlamalar getirildi. Mekan sahipleri bu kısıtlamaları protesto etti.

Almanya’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Robert Koch Enstitüsü, son 24 saat içerisinde 4.058 insanda koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu. Güncel verilere göre ülke genelindeki toplam vaka sayısı 310.144’e çıkarken bu sayı 9 Nisan’dan beri en yüksek sayı olarak kayıtlara geçti. 9 Nisan’da Almanya’da günlük vaka 4.885 olarak açıklanmıştı.

Almanya’da son 24 saatte Covid-19’a bağlı sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısının da 16 olduğu belirtildi. Almanya’da koronavirüse bağlı sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısı 9.578 olarak açıklandı.

Koronavirüs salgınıyla ilgili bir rekor da Bulgaristan’dan geldi… Bulgaristan’da son 24 saat içerisinde 437 koronavirüs vakası tespit edildiği açıklandı. Bu sayı koronavirüs salgınının ülkede ilk kez görüldüğü günden beri en yüksek sayı olduğu belirtildi.

Bulgaristan’daki toplam Covid-19 vaka sayısı 22.743 olarak açıklandı. Son dönemde vaka sayısının artış gösterdiği Bulgaristan’da Covid-19 yüzünden ölenlerin sayısının 873 olduğu belirtildi.

Avrupa’da korkulan oluyor

Son haftalarda koronavirüs vaka sayısının büyük bir ivmeyle arttığı Fransa’da yeni vaka sayısı en yüksek seviyeye çıktı. Fransız yetkililer son 24 saat içerisinde 18.746 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Bu sayı salgının başladığı günden beri en yüksek sayı olarak kayıtlara geçti.

Corona virüsü salgınını yavaşlatmayı başaran İtalya’da son günlerde vaka sayısı hızlı bir artış gösteriyor.

Önceki gün 10.489 insanda koronavirüs tespit edildiği açıklandı. 7.500’den fazla hastanın hastanede Covid-19 için tedavi olduğu açıklandı. 29 Ağustos’ta 4.530 insanda koronavirüs tespit edildiği açıklanırken o dönemden beri yüzde 65’lik bir artış olduğu belirtildi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de koronavirüs salgınını yavaşlatmak için bütün bar ve cafeler yeni kısıtlamalar geldi… Brüksel’deki mekanların bir ay boyunca kapatılmasına karar verildiği duyuruldu.

Bu yılın başında Çin’den sonra koronavirüs salgınının en sert vurduğu ülkelerin başında gelen İtalya’da Nisan ayından beri ilk kez günlük vaka sayısı 3 binin üzerine çıktı. Yapılan açıklamada İtalya’da günlük koronavirüs vaka sayısı 1000 artarak 3.678’e çıktı. Bu sayı Nisan’ın ortasından beri en yüksek sayı olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan İtalya’da son 24 saat içerisinde 31 insanın yaşamını yitirdiği belirtilirken, ülke genelindeki toplam ölüm sayısının 36.061 olduğu kaydedildi.

Kaynak: Sozcu.com.re


Bu Makale 08.10.2020 - 17:55:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.