savasdas@turizmguncel.com

Kemal Şahin: Club Mega Saray'da 10 bin misafir ağırladık

Kemal Şahin: Club Mega Saray'da 10 bin misafir ağırladık
Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Türkiye'nin kurtuluşunun ihracat ve turizmde olduğunu söyledi.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Cumhuriyet gazetesinden Şehriban Kılıç'a konuştu. Türkiye’nin kurtuluşunun ihracat ve turizm gelirlerinde olduğuna dikkat çeken Şahin, “Bakanların çantalarını alıp gitmesi lazım. İyi ilişki kurmalıyız. Kavga etmememiz, demokrasinin kurallarının, hukukun iyi işlemesi lazım” diye konuştu.

‘’Haziran ayında yüzde 80 doluyduk’’

Pandemide toplamda 1000 kişiye istihdam sağlayacaklarını, turizm, inşaat ve tekstilde yeni yatırımlar yapacaklarını anlatan Kemal Şahin, ''Mart ayının başında Belek’teki Club Mega Saray otelimiz doluydu. 15 Mart’ta sıfıra indi. Turizm en çok etkilenen yerdi. Turizmde tüm önlemlerimizi aldık. Haziranda otel açılınca sadık müşterilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Haziran ayından ekimin sonuna kadar neredeyse yüzde 80 doluydu. Ama tabi senenin başını kaybettik.'' diye konuştu.

‘’Club Mega Saray’da 10 bin misafir ağırladık’’

Hem fabrikalarında hem diğer tesislerimizde virüse karşı tedbirleri keskinleştirdiklerini kaydeden Şahin, ''Club Mega Saray’da 10 bin kişi ağırladık. Ciddi önlemler aldık. Bu yıl daha da öğrendik. Turizmde nisandan sonra dolduracağımızı düşünüyoruz. Şu anda sporcular dahil otelimizde 500 kişi var. Dünyanın önemli turnuvaları bizde yapılıyor.'' dedi.

‘’Bir otel daha açacağız’’

Erciyes'te bir otel açtıklarını, aynı bölgede bir otel daha açmayı planladıklarını açıklayan Kemal Şahin, grup gelirlerinin içinde turizmin payının artacağını ancak cironun büyük kısmının tekstilden geldiğini ifade etti.


Bu Makale 24.02.2021 - 11:14:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.