savasdas@turizmguncel.com

Johan Lundgren ve Mark Tanzer'den yaz sezonu açıklaması

Johan Lundgren ve Mark Tanzer'den yaz sezonu açıklaması
Yaz döneminde güçlü bir sezon yaşanabileceğini belirten EasyJet CEO'su Johan Lundgren, yine 'aç-kapa'ların olabileceğine dikkat çekti.

TurizmGüncel - Dış Haberler

EasyJet CEO'su Johan Lundgren, yazın sektörün güçlü bir sezon yaşanabileceğini, öte taraftan geçen yaz olduğu gibi bu yaz sezonunda da açılma ve kapanmaların olabileceğini belirtti.

‘’Hükümetin koordinasyonsuz hareket etmesi sektörün kabusu olur’’

Turizm sektörünün sezon başladıktan sonra açılma ve kapanmaların olabileceğini kabul etmesi gerektiğini kaydeden Johan Lundgren, ''Kırımızı listede yer alan destinasyonlara dönük kısıtlamalar olması gerektiğini kabul etmelisiniz. Ancak karantinanın misafir güvenini olumsuz etkilediğini de biliyoruz. Bu nedenle hükümetin koordinasyonsuz hareket etmesi sektörün kabusu olur. Seyahat uyarıları konusunda farklı ülkelerde farklı pozisyon alınmalı.'' dedi.

‘’Ülkelerin farklı yaklaşımları kafa karıştırıyor’’

Faaliyet yürüttükleri birçok ülkenin koordine olmadığına dikkat çeken Johan Lundgren, ''Ülkelerin her şeyi farklı yaklaşımlarla yapmaları hem müşteriler için kafa karıştıcı bir rol oynuyor hem de çalışmamızı zorlaştırıyor. Her ülkede konuştuğum bakanlar da ortak bir yaklaşım geliştirmek gerektiğini kabul ediyorlar.

‘’Diğer destinasyonlar üzerinde baskı oluşacak’’

Turizme bağımlı olan ülkelerin ''Biz artık bekleyemeyiz'' diyeceğini ve bir iki ana destinasyon açıldıktan sonra diğerlerinin de açılması için müthiş bir baskı oluşacağını ifade eden Lundgren, bu nedenle geçen yaz olduğu açılma ve kapanmaların olabileceğini kaydetti.

''Yeni bir tam kapanma olacağını kimse düşünmüyor''

İngiltere'de açılma ve kapanmaların olabileceğini, ancak kimsenin bir tam kapanma beklemediğini ifade eden EasyJet CEO'su, buna rağmen güçlü bir sezon beklediğini söyledi.

Mark Tanzer: Her şey bir günde değişmeyecek

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA) CEO'su Mark Tanzer de, İngiliz Dışişleri'nin bölgelere özgü seyahat tavsiyeleri yayınlaması gerektiğini söyledi. Açılmayla birlikte bir günde her şeyin değişmeyeceğini, aşamalı bir süreç olacağını ifade eden Tanzer, 'Tüm farklı unsurlar bir araya gelmeli. Testlerle birlikte yürütülecek bir aşılamanın nasıl çalışacağını ve bu durumun karantina kısıtlamalarını nasıl etkileceğini tartışmalı. Karantina insanlar için büyük bir caydırıcı. Karantinadan uzaklaşırsak çok daha hızlı hareket ederiz. Düşük riskli ve yüksek aşılama sayılarına sahip ülkelerle seyahat koridoru kurar, karantinayı azaltırsak, bu iyi olur.'' ifadelerini kullandı.


Bu Makale 10.03.2021 - 16:17:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.