savasdas@turizmguncel.com

Itır Köylü BODER başkanlığına aday oldu

Itır Köylü BODER başkanlığına aday oldu
Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği haziran sonunda genel kurula gidiyor. Halil Özyurt, 22 yıldır sürdürdüğü görevi bırakıyor.

Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği iki adayla genel kurula gidiyor. 22 yıldır derneğin başkanlığını yürüten Halil Özyurt, haziran sonunda yapılacak genel kurulda aday olmayacak.

Geçtiğimi günlerde adaylığını açıklayan Ömer Faruk Dengiz’in ardından, bir isim daha BODER Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Halihazırda BODER yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Itır Köylü, derneğin başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Itır Köylü kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Bodrum’da tamamlayan Itır Köylü, devamında İzmir Amerikan Lisesi ve İstabul Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun oldu. Son olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi Yat Tasarımı Bölümünde yüksek lisans yapan Köylü, öğrenimi süresince yurt dışında staj ve workshop programları ile yüksek lisans sonrası dönemde kısa bir süre İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesinde misafir eğitmen olarak yat tasarımı proje derslerine girdi.

Bitez’de ailecek sahip olduklarını otel ve apartların yöneticiliğini yapan Itır Köylü, bit yandan da iç mimarlık mesleğini sürdürmeye devam ediyor. Köylü ayrıca, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kurulu üyeliği (yedek), Bodrum Kent Konseyi yürütme kurulu üyeliği görevlerine devam etmektedir ve Bitez İşletmeciler Derneği (BİDER) üyesi.

''Genç ve güçlü bir ekiple göreve talibiz''

Adaylığı ile ilgili BODER üyelerine dönük açıklama yapan Itır köylü, turizmci bir aileden geldiğini ve iki dönemdir BODER yönetim kurulu üyeliği yaptığını söyledi. Derneği daha ileriye taşıyacak güçlü ve genç bir ekiple göreve talip olduklarını kaydeden Köylü, ‘’Tabi ki bir diğer şansımız da büyüklerimizden sektörümüzün gelişimini, derneğimizi nasıl zorluklarla kurduklarını, temsil ettiklerini ve bugüne taşıdıklarını dinleyerek büyümüş olmamız. Onların emeklerinin sonucu olan bu hafıza ve deneyimin kıymetini ve de gücünü biliyoruz. Ancak gençlik enerjimizle kurduğumuz yeni yapıda, derneğimizi heyecanımız ve kendi vizyonumuzla, çağımızın teknolojisi ve gereçlerini kullanarak, aldığımızdan daha ileri bir noktaya ulaştırma çabasındayız.’’ dedi.


Bu Makale 25.05.2021 - 10:49:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.