savasdas@turizmguncel.com

İsrail’e vize muafiyeti getiren BAE, Türklere vize vermeyi durdurdu

İsrail’e vize muafiyeti getiren BAE, Türklere vize vermeyi durdurdu
Geçtiğimiz ay İsrail'le karşılıklı olarak vizeleri kaldıran Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Türkiye dahil 13 ülkenin vatandaşlarına vize vermeyi durdurduğu belirtildi.

BAE'nin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 13 ülkeye vize vermeyi durdurduğu belirtildi.

Reuters'ın ele geçirdiği devlet belgesi, BAE'nin Türkiye dahil olmak üzere çoğunlukla Müslüman nüfusa sahip 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize vermeyi durdurduğunu gösteriyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ülkeyi ziyaret etmek için sadece 20 ülkenin vatandaşlarından önceden vize almalarını talep etmezken, geri kalan ülkeler içinden 13'ünün vatandaşlarına vize vermeyi durdurdu.

İş ve ziyaret için vize başvurularına ret

Bu ülkeler şunlar: Türkiye, Suriye, Lübnan, İran, Irak, Afganistan, Pakistan, Yemen, Cezayir, Tunus, Libya, Somali, Kenya.

18 Kasım'da yürürlüğe giren göçle ilgili bir genelgeye atıf yapan belgede, 13 ülkenin vatandaşlarının bir sonraki emre kadar iş ve ziyaret vize başvurularının durdurulduğu bildirilirken, vize engeline istisnaların olup olmadığı belli değil.

'Güvenlik endişeleri nedeniyle'

Reuters'a konuşan konuyla ilgili bilgi sahibi bir kaynak, Afganistan, Pakistan ve diğer bazı ülkelerin vatandaşlarına güvenlik endişeleri nedeniyle yeni vize verilmesinin geçici olarak durdurulduğunu söyledi. Kaynak, bu endişelerin neler olduğunu belirtmedi, vize yasağının kısa sürmesinin beklendiğini dile getirdi.

BAE, geçtiğimiz ay İsrail'e vize muafiyeti anlaşması imzalamıştı.


Bu Makale 25.11.2020 - 12:40:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.