savasdas@turizmguncel.com

İsrail ile Yunanistan arasında aşı pasaportu anlaşması

İsrail ile Yunanistan arasında aşı pasaportu anlaşması
İsrail ile Yunanistan, ''aşı pasaportu'' konusunda anlaşmaya vardı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Covid-19'a karşı olmuş İsrail ile Yunanistan vatandaşlarının iki ülke arasında kısıtlama olmadan seyahat etmesi konusunda anlaşmaya vardı. ''Green Passport'' (Yeşil Pasaport) anlaşması, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu'nun düzenlediği ortak basın toplantısında açıklandı.

Ek kısıtlamalar olmadan İsrailli turiste tatil imkanı sunacak

Ortak basın toplantısında konuşan Binyamin Netenyahu, uçuş yasakları kalktıktan sonra İsrail vatandaşlarının herhangi bir kısıtlama olmadan Yunanistan'a gidebileceğini belirtti. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ise, aşılamada belli bir seviyeye ulaşılıp seyahat yasakları kaldırıldıktan sonra, ek kısıtlamalar olmaksızın İsrailli turistlere tatil imkanı sunacaklarını belirtti. Miçotakis, bu noktada özellikle ''aşı pasaportuna'' dikkat çekti. Yunanistan'ın aşı pasaportunu kabul etmekten yana olduğun kaydeden Miçotakis, iki ülke arasındaki anlaşmanın ''deneme çalışması'' olacağını ifade etti.

İsrail ile Yunanistan arasında turizm anlaşması

İsrail ve Yunanistan başbakanlarının toplantısında, iki ülke arasında turizm anlaşması da imzalandı. Başlangıçta beş yıl boyunca geçerli olacak anlaşma çerçevesinde iki ülke, turizm yatırımları hakkında bilgi paylaşımı, turizmde inovasyon ve dijitalleşme ve turizm eğitimi gibi alanlarda iş birliği yapılacak.


Bu Makale 09.02.2021 - 11:05:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.