savasdas@turizmguncel.com

İspanya'da koronavirüs kısıtlamalarına kaşı protesto

İspanya'da koronavirüs kısıtlamalarına kaşı protesto
İspanya'nın başkenti Madrid'de bir araya gelen çok sayıda İspanyol, koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlamaları protesto etti.

İspanya'nın başkenti Madrid'de, başta maske kullanımı olmak üzere, koronavirüs tedbirleri protesto edildi. Salgının 'uydurma olduğunu' ileri süren Demokratik Direniş adlı grubun düzenlediği protesto gösterisine katılanlar maske takmadı, fiziksel mesafeye dikkat etmedi.

Kovid-19 salgınının "siyasetçiler ve basın tarafından ortaya atıldığını ve uydurma" olduğunu savunan göstericiler, "Suçlu değiliz, nefes almak istiyoruz", "Özgürlük", "Testler sahte, pozitifler sahte", "Televizyonlar manipüle ediyor" yazılı dövizler taşıdı.

''Esas sorun işsizlik''

İspanyolların esas sorununun işsizlik ve ekonomik kriz olduğunu savunan göstericiler, Kovid-19 önlemlerinin kaldırılmasını ve ekonominin önünün açılmasını talep etti.

İspanyolların ünlü şarkıcılarından Miguel Bose de sosyal medya hesabından göstericilere destek veren ve Colon Meydanı'ndaki eyleme katılacağını söyleyen video paylaştı.

​Kovid-19'dan en fazla etkilenen ülkelerden İspanya'da Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 14 Ağustos'taki son verilere göre toplam vaka sayısı 342 bin 813 olurken salgından 28 bin 617 kişi hayatını kaybetti.Bu Makale 17.08.2020 - 09:16:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.