savasdas@turizmguncel.com

İspanya ve Portekiz de İngiliz turist için tarih verdi

İspanya ve Portekiz de İngiliz turist için tarih verdi

Akdeniz'in turizm ülkeleri, aşılananlara 17 Mayıs'tan itibaren yurt dışında tatil yapma izni verileceği belirtilen İngiltere pazarı için harekete geçiyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'nin aşılanmış turistlere 17 Mayıs'tan itibaren yurt dışına tatile gitme izni vereceği belirtiliyor. Bu amaçla, aşı olan İngilizlere sertifika verilmesi için bakanların ecele ettiği belirtiliyor.

Daily Mail'de yer alan habere göre Yunanistan, aşılanmış İngiliz turistleri kabul etmeye hazır olduğunu açıkladı. İspanya ve Portekiz de hazirandan itibaren İngiliz turistlere kapılarını açacağını duyurdu.

33 milyon İngiliz bir doz, 10 milyon İngiliz iki doz aşı oldu

Genel olarak Avrupa Birliği'nin, başarılı bir aşı kampanyası yürüten İngiltere''ye sınırları kapatmasının beklenmediği belirtilen Daily Mail'in haberinde, ülkede 33 milyon insanın bir doz, 10 milyon insanın da iki doz aşı olduğuna dikkat çekildi.

İspanya İngiltere ile seyahat koridoru kurmayı planlıyor

İspanya Turizm Bakanı Fernando Valdés, ülkesinin turizmi başlatmaya ve İngiliz misafirleri ağırlamaya hazır olduğunu açıkladı. Valdes, ''Birleşik Krallık yetkilileri ile sürekli görüşme halindeyiz. Birleşik Krallık ile İspanya arasında seyahat koridoru kurarak, haziran ayından itibaren İngiliz misafirleri ağırlamayı planlıyoruz.'' dedi.

Yunanistan 15 Mayıs’tan itibaren turist kabul edecek

Yunanistan ise elinde aşı sertifikası veya negatif PCR testi bulunduran 30'dan fazla ülke vatandaşını 15 Mayıs'tan itibaren karantinadan muaf tutacağını açıklamıştı. Aralarında İspanya, Hırvatistan, Türkiye ve Portekiz'n de bulunduğu 20'den fazla ülke, aşı olan turistleri karantina olmadan ülkeye kabul edeceğini duyurdu.

Öte taraftan Ulaştırma Bakanlığı, 17 Mayıs'tan itibaren İngilizlerin uluslararası seyahatlerdeki sınır geçişlerinde gösterecekleri aşı belgeleri için çalışmalarını sürdürüyor.


Bu Makale 22.04.2021 - 14:48:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.