savasdas@turizmguncel.com

İspanya sokağa çıkma yasağı ilan etti

İspanya sokağa çıkma yasağı ilan etti

Koronavirüs vakalarının yeniden kontrolden çıktığı İspanya’da gece sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, İtalya’da ise tedbirler iyice sıkılaştırıldı.Tedbirler Avrupa genelinde de artırılmaya devam ediyor.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Bölgeler arası seyahat yasaklanabilecek

100 bin kişide görülen vaka sayısının 250’ye yaklaştığı İspanya’da hükümet, gece sokağa çıkma yasağı ila etti. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, pazartesi gününden (bugün) itibaren gece 23.00 sabah 06.00 arasında sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

Alınan acil önlemler çerçevesinde, bölgesel hükümetler gerek duymaları durumunda bölgeler arasında seyahati yasaklayabilecek. Sanchez ayrıca, hayata geçirilen gece sokağa çıkma yasağının 6 aya kadar uzatılabilmesi için parlamentodan izin isteyebilecek. Sokağa çıkma yasağının süresi, bölgelere göre esneklik gösterebilecek.

aSPAIN_KARANTINA

İtalya’da önlemler sıkılaştırılıyor

Koronavirüsün kontrolden çıktığı bir diğer ülke İtalya’da ise sinemalar, yüzme havuzları, tiyatrolar ve spor salonları kapatıldı. Barlar, restoranlar ve kafeler ise akşam saat 18.00’da kapanacak. Ancak alış veriş merkezleri ve diğer iş alanları normal çalışmaya devam edecek. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ve bölgesel liderlerin ortaklaşa aldığı kısıtlamalar ile ilgili konuşan Conte, ‘’Bu ay biraz acı çekeceğiz, dişimizi sıkacağız ama aralık ayında tekrar nefes almaya başlayacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Başbakan Giuseppe Conte ayrıca, ekonomik hasara neden olacağı gerekçesiyle mart ve nisan aylarındaki genel karantina ilan etmek istemediğini de sözlerine ekledi.


Bu Makale 26.10.2020 - 09:01:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.