savasdas@turizmguncel.com

Intourist, Puşkin'in nadir eserlerinden birini satın aldı

Intourist, Puşkin'in nadir eserlerinden birini satın aldı
Rusya’nın en köklü tur operatörü Intourist ,Rus edebiyatının olumsuz yazarı Puşkin’in ilk düz yazi eserinin sahibi oldu

Rusya’nın en ünlü müzayede evi ve sanat galerilerinden biri olan Litfond tarafından 17 Aralık’ta düzenlenen müzayedede, Aleksandr Puşkin’in 1834’ te St.Petersburg’ta yayınladığı hikayeler kitabın Rus tur operatörü Intourist tarafından satın alındı.

Müzayede evi yetkilileri tarafından hazırlanan katalogda kitapla ilgili verilen bilgiler şöyle:

''Çok nadir bir eser. 21cmX13cm ebatlarında, 246 sayfadan oluşan kitap, döneminin en lüks kaplama türü olan yeşil maroken deri cilt üzerine altın baskı yapılmıştır. Kitabın kapağı ve içi özenle restore edilmiştir.

Aleksandr Sergeyeviç Puşkin’in ilk düz yazı derlemesidir. Kitapta “Maça kızı”, “Müteveffa İvan Belkin in Hikayeleri ” ve “Büyük Petro’nun Arabı” eserleri yer almaktadır.

Kitap, toplam 100 ile 150 adet arasında basılmıştır. Bu nedenle Puşkin’in hayattayken yayınlanmış en nadir kitaplarından biri ünvanına sahiptir.''

Intourist tarafından yapılan açıklamada: “Puşkin’in bu çok nadir eserini satın almamız, edebiyata, sanata ve degerlerimize verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Intourist Rusya’nin en köklü ve bilinen markasıdır; Geçtiğimiz yıl 90.kuruluş yıl dönümüzü kutladık. Çağdaş Rus edebiyatının kurucusu ve dünya edebiyatı için eşsiz bir değer olan Puşkin’in en nadir kitaplarından birini satın almak tarihimize sahip çıkmaktır. gelecek nesiller için bu değeri korumaktır” denildi.

Intourist, Puşkin'in söz konusu eserini şirketin Moskova'daki merkez ofisinde sergileyecek.

Alexandr_Puskin


Bu Makale 21.12.2020 - 11:43:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.