savasdas@turizmguncel.com

İngiltere’nin otel karantinası listesi genişledi 

İngiltere’nin otel karantinası listesi genişledi 

İngiltere, 30 ülkeden oluşan yasak listesine üç ülkeyi daha. Belirlenen 33 ülkeden İngiltere’ye gidenler, zorunlu otel karantinasına alınacak.

İngiltere koronavirüs kısıtlamalarını iyice sıkılaştırdı. Koronavirüs mutasyona uğramış varyantının görüldüğü ülkelere seyahat yasağı getiren İngiltere, bu ülkelerden dönenleri 10 gün zorunlu otel karantinası alacak ve söz konusu dönemdeki konaklama ücreti yolcudan tahsil edilecek.

Daha önce 30 ülkeyi bu kategoriye alan İngiltere, son olarak Birleşik Arap Emirlikleri, Ruanda, Burundi’yi de listeye ekledi. 

Sayı 33'e yükseldi

İngiltere’nin otel karantinası uyguladığı ülkeler Angola, Arjantin, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Cape Verde, Şili, Kolombiya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvador, Esvatini, Fransız Guayanası, Guayana, Lesotho, Malavi, Mauritius, Mozambik, Namibya, Panama, Paraguay, Peru, Portekiz, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tanzanya, Uruguay, Venezuela, Zambiya, Zimbabve’nin yanı sıra BAE, Ruanda, Burundi bulunuyor.

Boris Johnson tatil amaçlı seyahati yasadışı ilan etmişti

Yurtdışına çıkan vatandaşlarına, ziyaret öncesinde form doldurma zorunluluğu getiren İngiltere’de artık vatandaşlar geçerli bir neden sunmadan ülkeden ayrılamayacak. Tatil seyahatlerini geçerli bir neden olarak kabul etmeyen İngiltere’de vatandaşlar ülkeden neden ayrıldıklarını açıklamak zorunda. Başbakan Boris Johnson, tatil amaçlı seyahatin yasadışı olduğunu belirtmişti.


Bu Makale 29.01.2021 - 20:18:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.