savasdas@turizmguncel.com

İngiltere’den İspanya’ya bir haftada 100 bin turist gidecek

İngiltere’den İspanya’ya bir haftada 100 bin turist gidecek
İspanya Turizm Bakanı Fernando Valdes, İngiliz hükümetinin bir sonraki seyahat güncellemesinde yeşil listeye girmeyi beklediklerini söyledi. Öte taraftan İngiliz basını, bir haftada 100 bin İngiliz turistin İspanya’ya tatile gideceğizi yazdı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İspanya, İngiliz hükümetinin bir sonraki seyahat güncellemesinde sarı listeden yeşil listeye geçmeyi bekliyor.

‘’İs Fernando Valdes İspanya’nın sarı listede olması doğru değil’’

Sky News'e konuşan, İspanya'nın sarı listede yer almasının doğru olmadığını söyledi. Valdes, ''Nüfusunun en az üçte birine en az bir doz aşı yapan İspanya, sadece iyi bir aşı kampanyası yürütmüyor aynı zamanda İngiliz tatilcilerin gözde tatil yerleri olan Costa Blanca veya Malaga gibi yerlerde çok düşük enfeksiyon oranlarına sahip. Bu nedenle Birleşik krallık hükümetinin bir sonraki seyahat güncellemesinde yeşil listeye gireceğimize inanıyorum.'' dedi.

İngiliz hükümetiyle görüşme halinde olduklarını ve İngiltere'nin Madrid Büyükelçisiyle yakın iş birliği içinde olduklarını kaydeden Valdes, pazartesi gününden itibaren İngiliz turistleri testsiz kabul etmeye başladıklarını açıkladı.

İspanya’dan dönenler 10 gün izole olacak

Ancak İspanya İngiltere'nin sarı listesinde yer aldığı için, bu ülkeye gidenler dönüşte hem negatif PCR testi sunacak hem de 10 gün izole olacak. İngiliz hükümeti de, sarı listede yer alan ülkelere tatile gitmemeleri konusunda halka tavsiyede bulunmuştu.

Bir haftada 100 bin İngiliz İspanya’ya gidecek

İngiliz basını ise, sarıl listede yer almasına rağmen İngiltere'den İspanya'ya bir haftada 100 bin turistin gitmesinin beklendiğini yazdı. Haberlerde, EasyJet, TUI ve Ryanair’in İspanya'ya dönük çok sayıda uçuşunun olduğuna dikkat çekildi

İngiltere'nin trafik lambası sistemini 7 Haziran'da güncellemesi bekleniyor.


Bu Makale 25.05.2021 - 13:42:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.