savasdas@turizmguncel.com

İngiltere'de hükümete 'yeşil liste' ve destek baskısı

İngiltere'de hükümete 'yeşil liste' ve destek baskısı
Hükümetin yaptığı son seyahat güncellemesinden hayal kırıklığı yaşayan İngiltere turizm sektörü için ''Ya kısıtlamaları kaldırın ya da sektörü destekleyin'' çağrısı yapıldı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de değişik partilere mensup milletvekilleri, hükümetin kısıtlamaları bu ay hafifletmemesi durumunda seyahat endüstrisini desteklemeye çağırdı.

Avam Kamarasında yapılan konuşmalarda milletvekilleri hükümetin uluslararası seyahatler için hayata geçirdiği 'trafik lambası' sistemini eleştirdi.

''Test ve karantina rejimi rezervasyonları vurmaya devam ediyor''

Muhalefetin Gölge Kabinesinin Gölge Turizm Bakanı Alex Sobel, turizm sektörünün hala ''Turizm İyileştirme Planını'' beklediğini, hükümetin seyahat sektörünün içinde bulunduğu krize verdiği tepkinin cansız ve düzensiz olduğunu söyledi. Sobel, ''Test rejimi ve karantina kuralları rezervasyonları vurmaya devam ediyor, sektör finansman desteği bekliyor.'' ifadelerini kullandı.

‘’Kısa çalışma uzatılmalı''

''Crawley Milletvekili ve Havacılığın Geleceği Grubu Başkanı Henry Smith, yaz aylarında havacılık sektörünün anlamlı bir operasyon yapıp kendilerini yenileyemeyeceklerini, bu nedenle kısa çalışma desteğinin eylül sonuna kadar uzatılması gerektiğini savundu. Smith, ''İngiltere'ye 19 milyar pounda mal olacak yeni bir kayıp yaz geliyor.'' dedi.

''Devlet desteği olmadan seyahat sektörünün geleceği yok''

Wimbledon Milletvekili ve tüm partilerin içinde yer aldığı 'İş Seyahatleri Meclis Grubu'' Başkanı Stephen Hammond, ''Uluslararası seyahatlerin geleceği konusunda netlik olmadığı veya hızlı bir açılmaya izin verilmediği müddetçe, devlet desteği olmaksızın seyahat sektörünün bir geleceği yok.'' ifadelerini kullandı.

''Daha fazla şey yapmak zorundayız''

Bir diğer milletvekili Simon Jupp ise seyahat acentelerinin daha fazla desteklenmesi gerektiğini söyledi. Jupp, ''Sınırları açmayacaksak havalimanlarının, hava yolu şirketlerinin ve seyahat endüstrisinin ayakta kalabilmesi için daha fazla şey yapmak zorundayız.'' şeklinde konuştu.


Bu Makale 11.06.2021 - 11:31:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.