savasdas@turizmguncel.com

İngiltere'de 4 kişiye 40 bin pound 'kırmızı liste' cezası

İngiltere'de 4 kişiye 40 bin pound 'kırmızı liste' cezası
İngiltere'de 'kırmızı liste'deki ülkelerden geldiğini gizleyen 4 kişiye 10'ar bin pound para cezası verildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de hava yolu ile ülkeye gelen 4 kişiye kırmızı listedeki ülkelerden geldiklerini gizledikleri için 10'ar bin pound para cezası verildi.

West Midlands polisi, Birmingham Havalimanı'nda yapılan kontroller sonucu kırmızı listedeki ülkelerden geldikleri ortaya çıkan 4 kişinin havalimanını terk etmesine izin verilmediğini açıkladı.

Yeni kurallara göre kırmızı listede yer alan 33 ülkeden gelen yolcular, 10 gün boyunca belirlenen karantina otellerinde tutuluyor. Otel karantinasında kalan yolcular konaklama ve iki PCR testi için kişi başına 1700 pound ödüyor. Kırmız listedeki ülkelerden geldiğini gizleyenler ise (üçüncü ülkeler üzerinden İngiltere'ye gelenler) 10 pound para cezasına ve 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılıyor.

İstanbul uçağındakiler olduğu düşünülüyor

Kırmızı listedeki ülkelerden geldiklerini gizleyen 4 yolcuya para cezası verildiği gün Birmingham'a sadece 4 uçak geldiği ve bunlardan birinin İstanbul'dan giden 100 yolculu uçak olduğu kaydedildi. Reuters'in haberinde, kırmızı listedeki ülkelerden geldiğini gizleyen 4 yolcunun İstanbul uçağındakiler olduğunun düşünüldüğü belirtildi.


Bu Makale 17.02.2021 - 14:45:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.