savasdas@turizmguncel.com

İngiltere Yunanistan'ın turizm adalarını 'riskli bölge' ilan etti

İngiltere Yunanistan'ın turizm adalarını 'riskli bölge' ilan etti
Yunanistan'ın 7 turizm adasını 'riskli bölge' ilan eden İngiltere, seyahat koidorlarında da farklı bir sisteme geçiyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere, bazı destinasyonlardan gelenler üzerindeki karantina kısıtlamalarını gevşetmenin yolunu açan yeni 'bölgeselleştirilmiş' seyahat koridorları oluşturuyor.

Yunanistan’ın 7 adasından gelenler karantinaya girecek

Ancak İngiliz Dışişleri Bakanı Grant Shapps, ilk uygulamanın Yunanistan'ın 7 adasından dönenlerin çarşamba günü 04.00'dan itibaren karantinaya alınması olacağını açıkladı. Kısıtlama getirilen Yunan adalarının Midilli, Tinos, Serifos, Mikonos, Santorini, Girit ve Zakintos olduğu belirtildi.

‘2Veriler arttıkça bölgesel seyahat koridorların geçebiliyoruz’’

Temmuz ve ağustos aylarında İngiltere'nin ülkeleri bölgelere göre değerlendirecek verilere sahip olmadığını belirten Grant Shapps, ''Ancak 'Ortak Biyogüvenlik Merkezi' güçlendikçe seyahat koridorları için bölgesel sisteme geçebiliyoruz.'' dedi.

Sınırları belli, direkt uçuş olan adalar...

Seyahat verilerinin hal çok düzeniz olduğunu ve insanların etrafta dolaşması engelleyecek bir şeyin olmadığına dikkat çeken Shapps, ''Bu nedenle Ortak Biyogüvenlik Merkezi ve hükümet ülkelerle bölgesel koridorlar kuramıyor. Bunu ancak doğal sınırların olduğu yerlerde yapabiliriz. Bu nedenle bugün yeni bir ada politikası açıklıyorum. Şu anda adaları listeye eklemek ve listeden çıkarmak için gerekli verilere sahibiz. Adalar için 4 temel ilke var: veriler sağlam olmalı, adaya doğrudan uçuş yapılabilmeli, karantina listesinin dışında ve Dışişleri Bakanlığı'nın seyahat tavsiyeleri ile uyumlu olmalı.'' dedi.


Bu Makale 08.09.2020 - 09:08:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.