savasdas@turizmguncel.com

İngiltere sarı ve yeşil listedeki ülke sayısını artırmayı planlıyor

İngiltere sarı ve yeşil listedeki ülke sayısını artırmayı planlıyor
İngiltere Dışişleri Bakanı, seyahatlerde uygulanan trafik ışığı sisteminde daha fazla ülkenin sarı ve yeşil listeye alınacağı konusunda giderek daha emin olduğunu söyledi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

"Daha fazla ülkenin yeşil listeye alınacağına dair inancım artıyor"

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, 2 Ağustos'ta ülke içindeki kısıtlamaların daha da hafifletilmesinin ardından daha fazla ülkenin sarı ve yeşil listeye alınacağına dair inancının arttığını söyledi.

Sky News'e konuşan Dominic Raab, "Ülke içinde yapmamız gereken şeyi yaptık. Diğer ülkelerin de bu konuda bize yetiştiğini gördükçe daha fazla ülkenin yeşil veya sarı listeye geçeceğine emin oluyoruz.'' diye konuştu.

ABD ve AB'deki sarı liste ülkelerine karantina kaldırıldı

İngiliz hükümeti çarşamba günü aldığı kararla, ABD'den sarı listede yer alan AB ülkelerinden gelen yolcuları 2 Ağustos'tan itibaren karantinadan muaf tutma kararı almış, Galler ve İskoçya'nın da aynı yolu izleyeceği ifade edilmişti.

İspanya "Sarı +" listeye alınabilir

İngiltere trafik lambasına göre dizayn ettiği seyahatlerde bir sonraki güncellemeyi gelecek hafta yapacak. Dominic Raab, İspanya'nın da Fransa'nın şu anda içinde yer aldığı "sarı +" kategorisine geçme ihtimalini dışlamadığını söyledi. Raab, "Buna elbette Ortak Biyogüvenlik Merkezi (JBC) ile hükümetin karar vereceğini gözardı edemem. Ancak ilgili tüm ülkeler için karar gelecek hafta verlecek." ifadelerini kullandı.

Türkiye hala kırmızı listede

NOT: Türkiye İngiltere'de dönüşte 10 gün zorunlu otel karantinasını gerektiren, kırmızı listede yer alıyor. Daha önce yapılan iki güncellemede İngiltere, beklenenin aksine Türkiye'yi sarı listeye almamıştı. İngiltere'de gelecek hafta yapılacak seyahat güncellemesinde Türkiye'nin sarı listeye alınıp alınmayacağı merak konusu ancak artan vaka sayıları bu konuda Türkiye'nin elini zayıflatıyor.


Bu Makale 29.07.2021 - 12:50:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.