savasdas@turizmguncel.com

İngiltere sarı listedeki ülkelerle ilgili kararını bu hafta açıklıyor

İngiltere sarı listedeki ülkelerle ilgili kararını bu hafta açıklıyor
İngiltere'de bakanların, her iki aşıyı da olmuş insanların dönüşte karantinaya girmeden yurt dışına seyahat ermesine izin verecek düzenlemeyi, en kısa süre detaylandırmalar talep edildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın her iki aşıyı da olmuş insanların sarı listedeki ülkelerden dönüşte karantinaya girme ihtiyacını ortadan kaldırmak için turizm sektörü ile çalışmaya hazır olduklarını açıklamsı sektör tarafından pozitif karşılandı.

Planlamaya göre, sarı listedeki ülkelerden dönenler aşı sertifikalarını veya negatif PCR test sonuçlarını göstermeye devam edecek ve sınırlardaki sıkı kontrol sürecek.

19 Temmuz’da kısıtlamalar kalkıyor

Boris Johnson, Ulaştırma Bakanı Grant Shapps'ın bu perşembe günü konuyla ilgili detayları paylaşacağını belirtti. Johnson'ın açıklaması, 19 Temmuz'da sona erecek kısıtlamaların detaylarının paylaşılmasının hemen ardından geldi. 19 Temmuz İngiltere'de 'özgürlük günü' olarak adlandırıldı.

Türkiye hala kırmızı listede

İngiltere'de şu anda kırmızı listede bulunan Türkiye, sarı listeye geçmediği sürece yeni uygulamadan yararlanamayacak. Yapılacak seyahat güncellemesinde Türkiye'nin sarı listeye alınması durumunda, İngiltere'den Türkiye'ye dönük ciddi bir talep oluşması bekleniyor.


Bu Makale 06.07.2021 - 15:42:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.