savasdas@turizmguncel.com

"İngiltere aşılamadaki avantajını kaybediyor"

İngiltere'nin aşılamadaki avantajını kaybettiği ve ülkedeki hava yolu şirketlerinin Avrupa'daki rakiplerinin gerisinde kaldığı belirtildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Gatwick Havalimanı, kısıtlamalar nedeniyle ülkedeki hava yolu şirketlerinin Avrupa'daki rakiplerinin gerisinde kaldığını gösteren veriler paylaştı. Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi verilerinden yola çıkılarak hazırlanan raporda, İngiltere'nin aşılamadaki avantajını kaybettiği kaydedildi.

Açıklanan verilere göre Avrupa'da rezervasyonlar pandemi öncesinin yüzde 60'ına ulaşırken, İngiltere'de bu oran yüzde 30.

Gatwick Havalimanı tarafından hazırlana raporda, çifte aşı olanlardan PCR testi istenmeyerek havacılık sektörüne can simidi olunabileceği ifade edildi. Raporda Fransa, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Almanya'nın çift aşı olanlardan PCR testi istemedİği de hatırlatıldı.

Gatwick Havalimanı CEO'su Stewart Wingate, "Eğer aşılama oranları İngiltere ile karşılaştırılamayan ülkeler çift aşı olanlara PCR testi zorunluluğunu kaldırdıysa, İngiltere'nin bunu kaldırma zamanı gelmiştir. Diğer ülkeler bu adımı attığı için onların havacılık sektörü İngiltere'ninkinden daha hızlı toparlanıyor." dedi.


Bu Makale 07.09.2021 - 09:07:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Fadimana gazi - 07.09.2021 - 03:16

    Asi olanlara serbest seyahata izin verilsin artık bu bir iskence bizlere baskan borise sesleniyorum burdan yeter artık yasagi kaldirin

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.