savasdas@turizmguncel.com

İngiltere 30 ülkeden dönenleri otel karantinasına alacak

İngiltere 30 ülkeden dönenleri otel karantinasına alacak
İngiltere'nin belirlediği 30 ülkeden dönenlerin büyük ihtimalle karantina otellerinde kalmaya zorlanacağı belirtildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

The Independent gazetesi, 30 ülkeden İngiltere'ye dönenlerin muhtemelen otellerde karantinaya zorlanacağını yazdı. İçişleri Bakanının listeyi bugün açıklayacağını belirten gazete, listeye Güney Afrika ve Amerika ülkelerinden gelenlerin de dahil edileceğini belirtti. Listede özellikle Brezilya'nın Avrupa'ya en büyük bağlantı noktası olan Portekiz'in de yer alması bekleniyor.

10 güne kadar otellerde karantina, liste bugün açıklanıyor

Bu ülkelerden gelenler için halihazırda bir yasak bulunduğu belirtilen haberde, ancak listede bulunan 30 ülkeden dönen İngilizlerin 10 güne kadar otellerde karantina altında tutulacağı ve parasının da yolculardan tahsil edileceği kaydedildi. Otellerde konaklayanların ödeyeceği paranın ise 1000-1500 pound arasında değişeceği ifade edildi.

Hava yolu şirketleri Başbakana mektup yazdı

Hava yolu şirketleri ise, karantina kurallarının sıkılaştırılmasının havacılık sektörünü daha derin bir krize sürükleyeceği konusunda uyarıda bulunuyor. British Airways, EasyJet ve Virgin Atlantic, Başbakan Boris Johnson'a bir mektup yazarak hava yolu ulaşımının yeniden açılması için acil bir yol haritası talebinde bulundu. Mektupta, ''Seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesine izin veren bir dizi net koşulun kabul edilmesi gerekiyor. Bu yol haritası, kritik yaz dönemi yaklaşırken, müşteri güveninin yeniden tesis edilmesi ve İngiliz havacılık sektörünü kurtarılması için hayati önem taşıyor.'' denildi.


Bu Makale 27.01.2021 - 14:43:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.