savasdas@turizmguncel.com

İngiliz tur operatörleri iptal sürelerini uzatıyor

İngiliz tur operatörleri iptal sürelerini uzatıyor
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs salgını nedeniyle üçüncü kez ülkeyi kapattı. Tur şirketleri ise, iptal sürelerini uzattı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere genelinde tüm ilk ve ortaokulların kapatılmasına karar veren İngiltere, üçüncü kez kapanmaya gitti. Başbakan Boris Johnson, ülkedeki sağlık sisteminin hiç olmadığı kadar baskı altında olduğunu belirterek İngiliz halkına evlerinden çıkmama çağrısında bulundu. Kısıtlamalar, şubat ortasına kadar devam edecek.

''Geleneksel olarak tatil satışlarının en yüksek olduğu dönem''

Geleneksel olarak İngiltere pazarında tatil rezervasyonlarının en yüksek olduğu döneme denk gelen kapanma sektör tarafından da desteklenirken, üçüncü kapanmanın etkileriyle mücadele etmek için acil destek çağrısında bulundu. İngiliz Seyahat Acentaları Birliği (ABTA), üçüncü kapanmada iflasların ve işten çıkarılanların sayısının artacağı uyarısında bulunarak sektöre destek istedi.

''Seyahat şirketleri 10 aydır gelir elde edemiyor''

ABTA Sözcüsü, ''Hükümetin virüsün yayılmasını önlemek için adım atması doğru. Ancak bunun, çok kısıtlı operasyon yapan ya da hiç yapamayan seyahat endüstrisinin doğru enstrümanlarla desteklendiği önlemlerin alınması gerekiyor. Pek çok seyahat işletmesi 10 aydır gelir elde edemiyor. İşleri ve işletmeleri risk altında. Hükümetin aldığı son önlemler, bu durumun yakın zamanda değişme olasılığının düşük olduğunu gösteriyor. '' dedi.

Tur operatörleri iptalleri sürelerini uzatıyor

Hükümetin aldığı üçüncü kapanma kararının ardından harekete geçen Jet2 ve Jet2 Holidays; Kanarya Adaları, Madeira ve Türkiye'ye iptallerini 12 Şubat'a kadar uzattığını açıkladı. Benzer şekilde EasyJet'in de tüm tatil rezervasyonlarını gözden geçirdiği kaydedildi. EasyJet Holidays sözcüsü, ''Seyahati mümkün olmayan müşterilerle iletişim halindeyiz. Müşterilerimize tatillerini öteleme veya tam iade seçeneklerini sunacağız.'' dedi.


Bu Makale 05.01.2021 - 10:08:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.