savasdas@turizmguncel.com

İngiliz Telegraph gazetesinden Türkiye, İspanya ve Yunanistan haberi

İngiliz Telegraph gazetesinden Türkiye, İspanya ve Yunanistan haberi
İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Telegraph, İngilizlerin favori destinasyonları İspanya, Yunanistan ve Türkiye'deki vaka artışlarına dikkat çekti.

İngiliz tatilciler kısıtlamaların kalkmasını ve yaz aylarında tatile gitmeyi hayal ederken, The Telegraph gazetesinden "Bu ülkelerin rengi değişebilir" uyarısında bulundu.

''İngiliz hükümeti bu ülkelere bazı kısıtlamalar getirebilir''

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, yaz mevsiminin yaklaşması ve tatil dönemiyle birlikte koronavirüs salgınına rağmen tatil için gün sayan İngilizler İspanya, Yunanistan ve Türkiye’ye erken rezervasyon yaptırma derdine düştü. Fakat Telegraph gazetesi bu üç ülkede de koronavirüs salgınının büyük bir hızla artış gösterdiğini yazarak, İngiliz hükümetinin bu ülkelere bazı kısıtlama ve kurallar getirebileceğini yazdı.

''İspanya, Yunanistan ve Türkiye kehribar renge bürünebilir''

Gazete, “Görünüşe göre İspanya, Yunanistan ve Türkiye, tehlike listesinde kehribar renge bürünebilir çünkü vaka oranı artıyor” yorumunu yaptı. Gazete, “İngiltere’nin en popüler turizm destinasyonları arasında olan İspanya, Yunanistan ve Türkiye’ye gidişlerde ters ve en az 3 gün karantina uygulaması getirilebilir. On binlerce İngiliz turist bu durumdan etkilenecek. Mayıs ayında sadece 12 ülke karantina gerektirmeyen yeşil listeye dahil edilebilir” ifadesini kullandı.

''Türkiye, İspanya ve Yunanistan'dan dönenler karantinaya alınabilir''

Öte yandan The Sun gazetesinde yayınlanan haberde ise, bu üç ülkeden dönenlerin karantinaya alınabileceği belirtildi.

Başbakan Boris Johnson'un yaz tatillerinin ne zaman ve hangi koşullarda mümkün olacağını 5 Nisan'da açıklayacağı belirtilen haberde, ''Tatil yerleri için bu yaz da karantina gerekebilir: Hükümet, ülkeleri risk durumuna göre sıralayan üç renkli bir trafik lambası sistemi üzerinde tartışıyor. Bu nedenle Türkiye ile birlikte İspanya, Yunanistan ve Kıbrıs da kırmızı kategoriye girecektir. Bu ülkelerden dönenlerin karantinada kalmasına ihtiyaç duyulabilir.'' ifadeleri kullanıldı.


Bu Makale 01.04.2021 - 16:41:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.