savasdas@turizmguncel.com

İngiliz Bakandan yaz tatili rezervasyonlarıyla ilgili açıklama

İngiliz Bakandan yaz tatili rezervasyonlarıyla ilgili açıklama
İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, yaz tatili rezervasyonlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TurizmGüncel – Dış Haberler

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, insanların şu anda bir yaz tatili yapmaları için erken olduğunu belirtti. Raab, İngilizlerin şu anda yurt içinde ve yurt dışına kesinlikle seyahat etmemesi gerektiğinin altını çizdi.

‘’Emin oluncaya kadar kapalı kalacaklar’’

Seyahat koridorlarının kapatılmasının geçici bir uygulama olduğuna dikkat çeken Dominic Raab, ''Karantina önlemlerini güvenli ve sorumlu bir şekilde kaldırabileceğimizden ve koridorları açabileceğimizden emin oluncaya kadar korkarım kapalı kalacaklar'' dedi.

‘’Hayır, sanırım şu anda çok erken’’

''Mevcut kısıtlamalar devam ederken insanların yaz tatili rezervasyonu yapmayı tavsiye edip etmediği'' şeklindeki soruya ise Raab, ''Hayır. Sanırım şu anda çok erken. Bizim koyduğumuz plana uymak zorundalar. Şu anda kurallar daha basit. Çok istisnai durumlar dışında, insanlar ülke içinde ve ülke dışına seyahat etmeyecek.'' yanıtını verdi.

‘’İngiltere’deki varyant daha öldürücü’’

Salgın konusunda devlet bir güvence verinceye kadar yaz tatili planlaması yapmanın çok zor olduğunu ifade eden Dominic Raab, ''Bu kontroller mart ayının başında, salgın henüz yayılıyorken alınmadı?'' soruyu ise, ''Koronavirüsün yeni varyantları oyunun kurallarını değiştiriyor. İnsanların görmek istemediği şey, İngiltere gelen yeni varyantın daha öldürücü olduğu.'' şeklinde yanıtladı.


Bu Makale 18.01.2021 - 14:32:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.