savasdas@turizmguncel.com

İhsan Beşer: Milyonlarca turist Türkiye’ye gelebilir

İhsan Beşer: Milyonlarca turist Türkiye’ye gelebilir
Türk-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, doğru stratejiyle milyonlarca Çinli turistin Türkiye’ye çekilebileceğini söyledi.

Türk-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İnsan Beşer Türkiye’nin milyonlarca Çinli turisti ağırlayabileceğini söyledi. Çinli turistlerin tarih ve kültür turizmine çok meraklı olduğunu belirten Beşer, “Doğru stratejiyle milyonlarca Çinli turist, Türkiye’yi tercih edebilir” dedi.

''Frig Vadisini markalaştıralım''

Çinli turistleri Türkiye’ye çekmek için Kapadokya dışında alternatif yapılacak birçok çalışma olduğunu dile getiren Beşer, Hürriyet’e yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Çinli turistler tarih ve kültür noktasında çok hevesliler. İş turizmi, Kapadokya ve balon turizmi Çinde çok meşhur. Şimdi Göbeklitepe’yi öne çıkardık, oraya ilgi göstermeye başladılar. Yarın Frig Vadisi’ni markalaştırarak reklâmını yaparsak Efes’i Çatalhöyük’ü, Zeugma’yı tanıtırsak bu nüfustan ciddi manada pay alabiliriz. Ayrıca Türkiye’nin sağlık ve termal turizm gibi çok önemli potansiyelleri var. Yeter ki bu konuda doğru adımlar atarak, yeni stratejiler belirleyelim.


Bu Makale 15.02.2021 - 09:15:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mavi - 15.02.2021 - 04:39

    Pardonda bu virüs çin den dünyaya yayilmadi mi?tam bi bitiş olmasada ciddi bir azalış olmadan çinlileri ulkemize cekmeye ne gerek varki ki bende 1.5yildir isssizim turizmde calisiyorum gecen yil komple kapansaydi bu yil rahattık ilginç stratejiler var gercekten

  • EBRU TÜFEKÇİ - 15.02.2021 - 04:02

    Çok doğru bir tespit olduğunu düşünüyorum.Bu yıl turizm Sezonunun açılışını, Çin'den Ülkemize ve Özelikle Güneydoğu Anadolu Bölgesini Turistlere tanıtmak(Göbeklitepe ve Zeugma gibi)amacıyla gerçekleştirmek güzel bir fikir olabilir.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.