savasdas@turizmguncel.com

Hollanda 5 haftalık karantinaya giriyor

Hollanda 5 haftalık karantinaya giriyor
Almanya'nın ardından Hollanda da uzun süreli karantinaya giriyor.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, koronavirüsle mücadele kapsamında ülke çapında 5 haftalık karantina uygulanacağını açıkladı.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülke çapında koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 5 hafta karantina uygulanacağını ifade etti.

Son 24 saatte 8 bin 457 yeni vakanın görüldüğü, toplam vaka sayısının 622 bin, ölü sayısının ise 10 bin 82'ye ulaştığı Hollanda'da, eczaneler, kuru temizlemeciler ve gözlükçüler gibi süpermarketler, kasaplar ve fırıncılar açık kalacak. Hırdavatçılar ve giyim mağazaları kapanacak. Müzeler, hayvanat bahçeleri ve yüzme havuzları gibi yerler de kapatılacak.

Oteller açık kalacak ancak artık yiyecek ve içecek servisi yapmayacak. Kütüphaneler kapanıyor, ancak yine de kitap alınabilecek. Bankalar açık kalıyor. Kuaförler ve masaj salonları kapatılıyor. Tıbbi meslekler için bir istisna yapılabilir. Bu örneğin fizyoterapistlerin, ebelerin ve diş hekimlerinin çalışmaya devam edeceği anlamına gelir. İlköğretimden üniversitelere kadar okullar Çarşamba gününden itibaren kapanıyor ve çevrimiçi eğitime geçiliyor.


Bu Makale 15.12.2020 - 10:46:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.