savasdas@turizmguncel.com

Google’dan Türkiye’deki işletmelere kötü haber

Google’dan Türkiye’deki işletmelere kötü haber
İnternet arama motoru Google, hükümetin çıkardığı ‘’Dijital Hizmet Vergisi’’ nedeniyle Türkiye’deki işletmelerin bakiyesine ‘yasal işlem maliyeti’ ekleyecek.
Google, 7 Aralık 2019'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 1 Mart 2020'den itibaren uygulanmaya başlanan Dijital Hizmet Vergisi’ni Türkiye’deki işletmelerden çıkaracak. Google tarafından yapılan açıklamada, “1 Kasım 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de sunulan reklamlar için bir sonraki faturanıza veya hesap özetinize yüzde 5 Türkiye Yasal İşletme Maliyetleri eklenecektir. Türkiye’deki düzenlemelere uymanın karmaşıklığı ve maliyetindeki önemli artışlar nedeniyle Yasal İşletme Maliyetleri eklenmektedir’’ denildi.

Bu Makale 02.09.2020 - 12:06:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Cengiz Şaylan - 11.09.2020 - 06:36

    Google Türkiye’deki Acenta vize ofislerinin reklamlarını kapattı ve kapatıyor. Burada bazı vize ofislerinin ve hatta vergi dahi ödemeden çalışan bazı arkadaşların enteresan domainleri satın alarak kendilerini konsolosluk gibi göstermesi sonucu bir aldatmacanın faturasıdır bu. Sahtecilik ile uğraşan bu kişi veya kişiler 2-3 senede birkaç daire araba ve paranın sahibi olmakta ve maalesef bu işte de bazı Acenta sahibi kişiler Yardımcısı olmaktadır. Bu sektörel yollarca emek vermiş biri olarak bu insanları kınıyorum. Saygılarımla

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.