savasdas@turizmguncel.com

GETOB başkanlığına aday olan Rıza Ersoy hedeflerini açıkladı

GETOB başkanlığına aday olan Rıza Ersoy hedeflerini açıkladı
Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) başkanlığına aday olan Rıza Ersoy, projelerini açıkladı.

GETOB Başkanlığına aday olan Rıza Ersoy, yaptığı bir açıklamayla hedeflerini açıkladı. Güçlü bir kadro ile yola çıktıklarını kaydeden Rıza Ersoy, Güney Ege’yi Avrupa’nın önde gelen destinasyonlarından biri yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Ersoy, yaptığı açıklamada hedeflerini 20 maddede sıraladı:

1. Değerli partnerlerimiz olan tur operatörleriyle görüşmeler gerçekleştirmek ve destinasyonumuza daha yüksek koltuklu charterların gelişini sağlamak. Ortak bir fiyat politikası oluşturup ortalama fiyatları olabildiğince yukarı çekmek.

2. Ekonomi - Turizm başta olmak üzere çeşitli konularda paneller düzenlemek

3. Konser- Gala Programları- Sanatsal ve Magazinsel Faaliyetler gerçekleştirerek Marmaris’i daha popüler bir destinasyon yapmak. Sosyal medyada daha iyi tanıtım yapmak. Bunun için profesyonel bir ajans ile anlaşmak. Bölgeye etkili influencerlar davet etmek.

4. Bir bütün olarak bankalarla ve BDDK ile görüşerek, bölgesel işletmeleri rahatlatacak tedbirler almak

5. Hava yolu şirketleriyle ve üst düzey bürokrasiyle görüşüp Dalaman destinasyonuna daha fazla tarifeli uçuş yapılmasını sağlamak6. Spor kulüpleriyle ve belediyeler ile görüşerek Marmaris’i sportif anlamda daha hareketli bir destinasyon haline getirmek

7. Turizm Bakanlığı nezdinde kendi tanıtım stratejisi oluşturarak, Bakanlıktan tanıtım desteği almaya gayret etmek. İç pazarın önemine vurgu yapmak ve eskiden Egemen Bostancı’nın yapmış olduğu her sezon başında ve sonunda etkili ve kalıcı bir Marmaris Festivali düzenlemek.

8. Getob card: Getob üyelerine özel indirimler sağlayan bir kredi kartı yaratmak. (ZUBIZU örneğinde olduğu gibi)

9. Mülki amirliklerle yakın ilişkide olmak

10. Otellere tazminat konularında daha fazla destek olmak. TripAdvisor ve Google gibi sitelerle olan sorunları Bakanlık seviyesinde ele almak. Yalan haber ve isnatlarla kurumsal düzeyde mücadele etmek.

11. Yeni Teknoloji / Modern Teknoloji ve Capstone Project: Business Analytics in Marmaris and Turkish tourism: Bu proje Türkiye’nin veya USA’in belli başlı üniversitelerinden biriyle yürütülecektir. Yeni trend budur. Bu özellikle detaylandırılacaktır.

12. Bölgenin kanaat liderlerinden oluşan bir Divan Kurulu kurulması ve 2 ayda bir fikirlerinin, görüş ve önerilerinin alınması

13. Pazar Çeşitliliğinin artırılması ve İngiltere özelinde olan yoğunluğun, sayı indirmeksizin, yüzde olarak azaltılması sağlamak.

14. KALİTE HİZMET CİZGİSİ VE HİZMETTE DEVAMLILIK ESASI İÇİN KURSLAR EGİTİM SEMİNERLERİ, PERSONEL DEVAMLILIĞI KALİFİYE PERSONELİN ÖNEMİ ÜZERİNDE EGİTİM SEMİNERLERİ YAPMAK  (Personel sıkıntısı Marmaris’te had safhada. Bu tür çalışmalar üzerinde yoğunlaşmak, meslek okulları ve üniversitelerle işbirliği yapmak)

15. YEREL YÖNETİMLER, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ve ODALARLA HİZMET STANDARTLARI ÜZERİNDE BİR BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE ÇALIŞMALAR YAPMAK

16. Sezonu 12 aya çıkarmak için çalışmalar yapmak ve bu çerçevede Marmaris’in Ege ve Akdeniz kesişiminde olduğuna dikkat çekerek, Akdeniz iklimine sahip olduğu deniz ve hava sıcaklığının Akdeniz normlarında olduğunu anlatmak, Antalya gibi sezonu o seviyelere çekmek.,

17. Pandemi yaşadığımız dönemlerde Güney Ege ve çevresindeki özellikle iç turizme hizmet veren Selimiye, Söğüt, Hisar önü, Palamutbükü, Mesudiye ve Akyaka gibi bölgelerimizde butik ve pansiyon motel gibi çeşitlendirmeler de farklı bir destinasyon yoğunluğu yaşanmaktadır. Bu nedenle bu bölgedeki sorunlara çözüm adımlarının ve iyileştirmelerin GETOB tarafından desteklenmesi.

18. Denizlerimizin görünmeyen kısımlardaki sualtı temizliği dalış kursu verilen teknelerde halkla ekipler oluşturup yetkili kurumlarla işbirliği yapmak.

19. Yat turizminin son zamanlarda hızla artması ve taleplerin yoğunluğu nedeniyle her bir yat otel mantığıyla Deniz Ticaret Odaları işbirliğiyle sınıflandırma ve koylarda yaşanan olumsuzluklara temizlik dâhil projeler üretmek.

20. Offshore sürat teknesi yarışları adına network ile yarışları Marmaris’e çekmek ve uluslararası bir organizasyon gerçekleştirmek

Yukarıda saymış olduğumuz hedeflere ulaşmak için bölgemizdeki, şehrimizdeki ve Ankara’daki tüm yetkililer ile yakın ilişkiler kurmak, imkânlardan ve teşviklerden faydalanmak durumundayız. Bu çerçevede özellikle Marmaris’i bir Bodrum, bir Mikanos gibi Ege’nin incisi haline getirmek için şehrin mimarisi ve tasarımında büyük değişiklikler yapmaya ihtiyacımız var. Bu konuda Belediyemize destek vererek Devletimizin buraya daha çok imkân sağlamasına çalışacağız.

Marmaris sadece otelleri, denizi, kumu ve yeşili ile değil kültürü, güvenliği, huzuru ile ön plana çıkmalıdır. Bu konuda her tedbire katkıda bulunmaya hazırız.”


Bu Makale 30.08.2021 - 20:39:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • yalçın karlıdağ - 31.08.2021 - 02:17

    Rıza ersoy GETOP başkanlıgına yakışır, aynı zamanada bölgeye çok artı katacagına inanıyorum, kendisine başarılar diliyorum.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.