savasdas@turizmguncel.com

Geçtiğimiz hafta Almanya’da tüm destinasyonlar kan kaybetti

Geçtiğimiz hafta Almanya’da tüm destinasyonlar kan kaybetti
7-13 Aralık tarihleri arasında Almanya pazarında tüm destinasyonlar bir önceki haftaya göre önemli gerileme kaydetti. Bazı destinasyonlardaki düşüş yüzde 20’ye yaklaştı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Almanya seyahat pazarında aralık ayının ikinci haftasında tüm destinasyonlar bir önceki haftaya göre talepte gerileme yaşadı.

Travotrend’in verilerine göre, geçtiğimiz hafta Almanya seyahat pazarında seyahat acentelerinin iletişime geçtiği müşteri sayısı bir önceki haftaya göre yüzde 5 düşerken, rezervasyonlardaki düşüş y,zde 13 olarak kayıtlara geçti. Bu şekilde, kümülatifte (yıl genelinde) iletişime geçilen müşteri sayısı yüzde 94, rezervasyon sayısı ise yüzde 90 düşmüş oldu.

almanya_tatil_talebi_2

Geçtiğimiz hafta en büyük talep düşüşünü yüzde 18 ile İspanya yaşarken, onu yüde 17 ile Türkiye ve Almanya, yüzde 11 ile Avusturya, yüzde 8 ile Mısır, yüzde 6 ile Yunanistan, yüzde 5 ile Polonya ve yüzde 3 ile Fransa takip etti.

hava_yolu_seyahat_talebi

Almanya’da geçtiğimiz hafta en fazla uçuş araması yapılan ülke yüzde 44,55 ile yine Türkiye oldu. Türkiye’yi yüzde 19,25 ile İspanya, yüzde 7,65 ile Mısır ve yüzde 7,10 ile Yunanistan izledi.

7-13 Aralık arasındaki dönemde Almanya’da en çok arama yapılan oteller de açıklandı. Buna göre, Almanların en çok arama yaptığı ilk 10 otelin tamamı Antalya’daki otellerden oluştu. Trevotrend’in açıkladığı listeye göre, geçtiğimiz hafta Türkiye’de en çok aranan oteller şunları:

1 Titanic Deluxe Golf Belek
2 Maxx Royal Belek Golf Resort
3 Rixos Premium Belek
4 Susesi Luxury Resort
5 Gloria Golf Resort
6 Limak Lara de Luxe & Resort
7 The Land of Legends Kingdom Hotel
8 Kaya Palazzo Golf Resort
9 Asteria Kremlin Palace
10 Gloria Serenity Resort

Bu Makale 16.12.2020 - 12:19:21 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.