savasdas@turizmguncel.com

Gastronomi Turizmi Derneği'nden Bakanlığa: Bana neden para vermedin?

Gastronomi Turizmi Derneği'nden Bakanlığa: Bana neden para vermedin?
ICE of MICE Fuarı bünyesinde yapılan Gastro Show'un organizatörü, etkinliğe para vermediği gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tepki gösterdi.

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) tarafından ICE of MICE Fuarı bünyesinde gerçekleşen Gastro Show, Cumhuriyet gazetesine ''Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı’nın, Gastro Show’a ödenek vermediği iddia edildi'' başlığıyla haber oldu.

Ali Can Polat imzasıyla yayınlanan haberde 160 katılımcı, 15 bin ziyaretçi ve 50 konuşmacı olduğu iddia edilen fuara destek vermediği gerekçesiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'na tepki gösterildi.

''İki uçak bileti dahi almadılar''

Haberde görüşlerine yer verilen derneğin Başkanı Gürkan Boztepe, “Dünya Gastronomi Derneği Başkanı Erik Wolf’u da ağırladık, ancak TGA’dan yabancı konuklarımızın uçak bileti ve konaklama giderleri için dahi destek alamadık. Ayrıca bu konukları biz Türkiye’ye getirdikten sonra bir de TGA’nın konuklarla görüşme istediğini duyduk. TGA’nın Gaziantep’te bir etkinlik için 2.5 milyon dolar bütçe ayırdığını biliyoruz ama bizim etkinliğimiz için iki uçak bileti dahi almadılar.” dedi.

Gastronomi Turizmi Derneği


Bu Makale 07.07.2021 - 11:14:32 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.