savasdas@turizmguncel.com

FTI ek ödemesiz zaman sınırlı korona sigortası başlattı

FTI ek ödemesiz zaman sınırlı korona sigortası başlattı
Alman tur operatörü FTI, Avrupa'da bir ilki gerçekleştirerek ek ödemesiz, zaman sınırlı korona sigortası başlattığını duyurdu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Tur operatörleri, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanabilecek iptaller ve salgına yakalanma korkusu nedeniyle rezervasyon yapmaya imtina eden Avrupalı turistlere çeşitli seçenekler sunarak onları rezervasyon yapmaya ikna etmeye çalışıyor. Daha önce başlatılan ek ücretle korona sigortası, esnek iptal ve değişiklik koşullarına bir yenisi daha eklendi.

Zaman sınırlaması var

Almanya'nın üçüncü büyük turizm grubu FTI, ek ücretsiz-zaman sınırlı bir korona sigortasını müşterilerine sunmaya başlayacak. Paket, 22 Mart - 30 Nisan tarihlerinde FTI Touristik ve Big Xtra markalarında yapılan tüm satışları kapsayacak. Bu tarihler arasında yapılan satışlar, 31 Ekim'e kadarki tüm turları kapsayacak. Sigorta, tatilin başlangıcında koronaya yakalanan misafirin parasının iadesini de kapsıyor.

İki aşamada yolculara koruma sağlayacak

Söz konusu sigorta yolculara, seyahat öncesi ve seyahat sonrası olmak üzere, iki aşamalı bir koruma sağlayacak. Buna göre, Tatile çıkmadan önceki 72 saatte yapılan PCR testi pozitif çıkanlar, FTI'ın sigorta partneri Hanse Merkur'dan paralarını geri alabilecek ve bu tutar kişi başı en fazla 1.500 euro olacak.

İkinci aşama ise tatilcinin tatil yaparken salgına yakalanması durumunda sağlanan koruma. Tatili başladıktan sonra salgına yakalanan misafirlere, 25 bin euroluk kaza sigortası da dahil olmak üzere, 7/24 tıbbi yardım hizmeti verilecek ve bu hizmetler için de ek ücret talep edilmeyecek.


Bu Makale 18.03.2021 - 11:23:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.