savasdas@turizmguncel.com

Divan Talya Otelin yıkımına bir hafta içinde başlanacak

Divan Talya Otelin yıkımına bir hafta içinde başlanacak
Antalya'nın efsane oteli Divan Talya'nın yıkımına bir hafta içinde başlanacağı açıklandı.

Uzun süredir atıl vaziyette bekleyen Koç Grubu'na ait Antalya'daki Divan Talya Otelin yıkılıp yeniden yapılması süreci hızlandı.

Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada, yıkımın bir hafta içinde başlayacağı ve 60 günde tamamlanacağı belirtildi.

Şirketin KAP'a yaptığı açıklama şöyle:

''Şirketimizin 15.03.2021 tarihli özel durum açıklamasını takiben, Divan Talya Oteli'nin yeniden yapım sürecinde Muratpaşa Belediye Başkanlığı tarafından 30.03.2021 tarihinde yıkım ruhsatı düzenlenmiştir. Yıkım çalışmalarına 1 hafta içerisinde başlanılması ve yıkım sürecinin ilgili düzenlemeler doğrultusunda 60 gün içinde tamamlanması hedeflenmektedir. Konuya ilişkin önemli gelişmeler faaliyet raporları ve özel durum açıklamaları vasıtasıyla yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.''

50 milyon dolar harcanacak

Şirket tarafından daha önce yapılan açıklamada, ''Divan Talya Otelinin ve Konferans Merkezi'nin bulunduğu Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, 28435 ada 1 ve 2 parsellerdeki parselasyon neticesinde T.C Maliye Hazinesi adına tescil edilen toplam yaklaşık 600 metrekarelik alanların satın alınmasına ve 28435 ada 1 ve 2 parseller ile 68 ada 58-60-61-62-65 parsellerdeki inşaata ilişkin tüm işlemlerin gerçekleştirilmesine. Divan Talya Otelimizin yeniden yapımı için 50 milyon ABD Doları tutara kadar yatırım yapılmasına, karar verilmiştir.'' denilmişti.Bu Makale 01.04.2021 - 11:06:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.