savasdas@turizmguncel.com

Davut Çetin: Turizmde kaçak çalışan yabancılar kayıt altına alınmalı

Davut Çetin: Turizmde kaçak çalışan yabancılar kayıt altına alınmalı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, turizmde ve diğer sektörlerde kaçak çalıştırılan yabancı işçilerin kayıt altına alınması gerektiğini söyledi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin turizm sektöründe ve diğer sektörlerde kaçak çalışan yabancıların kayıt içine alınmasını sağlayacak bir çalışma başlatılması gerektiğini belirtti.

Sektörün yabancı işçi çalıştırma konusunda sıkıntılar yaşadığını kaydede Davut Çetin, turizm sektörünün her alanında yabancı personele ihtiyaç olduğunu savundu.

SPA, etkinlik, eğlence ve animasyon alanlarında çalışacak Türk işçi bulmakta sıkıntı yaşandığını ifade eden Çetin, yabancı işçilerin ise kayıt dışı çalıştırılma gibi bir sorunla karşı karşıya olduğu a dikkat çekti. Çetin, "Turizm başta olmak üzere, pek çok sektörde kaçak çalıştırılan yabancıların kayıt içine alınması için bir çalışma yapılması uygun olacak.'' dedi. ATSO Başkanı Çetin, konuyla ilgili sorunları ilgili bakanlıklara ileteceklerini de sözlerine ekledi.


Bu Makale 10.02.2021 - 11:23:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • tahsin koçoğlu - 11.02.2021 - 03:43

    çok önemli bir konu gerçekten mağduriyet yaşıyoruz otel içi esnafları olarak bizlerde çalışanlarımızı kayıt etmek isteriz ama şartlar imkansız gibi 5 türk çalışan 100tl sermaye gibi türk işçi iş beğenmiyor para beğenmiyor ayrıca donanım yok en önemlisi yabancı dil yok lütfen bu konuda bir çıkar yol bulunsun bizde rahatça işçilerimizi kayıtlı şekilde çalıltıralım

  • Mohammed Errahmani - 11.02.2021 - 12:00

    Very interested

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.