savasdas@turizmguncel.com

Burak Tonbul'dan İngiltere rezervasyonlarıyla ilgili açıklama

Burak Tonbul'dan İngiltere rezervasyonlarıyla ilgili açıklama
Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, İngiltere turizm pazarında ilişkin beklentilerini açıkladı.

Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, İngiltere pazarında yapılan Türkiye rezervasyonlarının Türkiye'nin Covid-19'la mücadelede İngiliz turistin gözünde sınıfı geçtiğini gösterdiğini belirtti.

''İkinci ve üçüncü dalga rezervasyonları bekliyoruz''

NTV'de yer alan habere göre Tonbul, '' Bu durumu İngilizler oluşturdu. İngilizler Türkiye için hevesli ve yoğun talep gösteriyorlar. İngilizler ilk dalga rezervasyonlarını yaptı. Boris Johnson’un açıklamalarının ardından ikinci dalga rezervasyon bekliyoruz. Son olarak da İngiltere’deki satış acentelerinin açılmasıyla üçüncü dalgayı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

''Haziran sonrası dolu dolu geçecek''

Boris Johnson’ın açıklamalarının ardından belirsizliğin ortadan kalkacağını belirten Burak Tonbul, “Dalaman havalimanının dış terminaline inen turistlerin yüzde 64’ü İngiliz vatandaşları. Antalya için Rus turist ne ise, Dalaman için de İngiliz turist aynı değeri taşıyor” derken, “ Türkiye’nin son dönemde yurtdışındaki siyasi temasları turizmi olumlu etkileyecek. Haziranın yarısını geçtikten sonra sezonun kalan 4-4,5 aylık bölümü dolu dolu geçecek” ifadelerini kullandı.


Bu Makale 05.04.2021 - 16:49:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.