savasdas@turizmguncel.com

Bulgaristan charter uçuşlara desteğini sürdürecek

Bulgaristan charter uçuşlara desteğini sürdürecek
Bulgaristan, tur operatörlerine verdiği charter desteğini 2021'de de sürdürecek.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Bulgaristan 2021 yılında da tur operatörlerine charter desteği vermeye devam edecek. Yerel turizm sektörünü desteklemek ve ülkeye yabancı turist gelişini teşvik etmek için bir dizi önlem alan Bulgaristan, bu çerçevede tur operatörlerini desteklemeye 2021 yılında da devam edecek.

Seyahat acentelerine 32 milyon dolar hibe veriyor

Bulgaristan'ın seyahat acentesi işletmelerine destek çerçevesinde planladığı 6 milyon 250 bin dolarlık yardımın dağıtımını tamamladığı açıklandı. Ülkedeki acenteler ve tur operatörleri, cirolarına bağlı olarak 32 bin dolarla 232 bin dolar arasında yardım aldı.Öte taraftan Bulgaristan, tur operatörlerine ve seyahat acentelerine, cirolarının yüzde 4'ü oranında (KDV hariç) hibe sağlamak için de 32 milyon dolar kaynak ayırdı. Karşılısız olan bu mali yardımdam 1.600 turizm şirketinin faydalanacağı ifade edildi.

Charter desteği 2021'de de sürecek

Ülkeye turist getiren tur operatörlerini de destekleyen Bulgaristan, korona krizinin yaşandığı 2020 yılında ülkeye turist getiren 20 tur operatörüne yolcu başına 35 euro ödeme yaptı. Mayıs-aralık arasındaki dönemde tur operatörlerine 2,2 milyon dolar charter desteği verildi.


Bu Makale 12.01.2021 - 10:28:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.