savasdas@turizmguncel.com

Boris Johnson'dan 'yeşil liste' açıklaması: Tereddüt etmeyiz!

Boris Johnson'dan 'yeşil liste' açıklaması: Tereddüt etmeyiz!
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, gerekmesi durumunda yeşil listedeki ülkeleri sarı ve kırmızı listeye alma konusunda tereddüt etmeyeceklerini söyledi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de seyahat sektörü yeşil listede (seyahat açısından güvenli ülkeler) yer alan ülke sayısının artırılması konusunda baskı yaparken, Başbakan Boris Johnson'dan kararlı bir açıklama geldi.

İngiliz Başbakan gerekmesi durumunda yeşil listede yer alan ülkeleri kırmızı veya sarı kategoriye almaktan tereddüt etmeyeceklerini söyledi.

''Ortak Biyogüvenlik Merkezi karar verecek''

Basına açıklama yapan Johnson, 'yarınki seyahat güncellemesinde yeşil listeye daha fazla ülke dahil edilecek mi?' sorusuna, ''Ülkelerin hangi kategoride yer alacağına dolayısıyla İngiltere'ye dönüşte karantina olup olmayacağına Ortak Biyogüvenlik Merkezinin verilerinden yola çıkılarak karar veriliyor. Bu nedenle bekleyerek Biyogüvenlik Merkezinin seyahatlerle ilgili ne söyleyeceğini ve seyahatlerle ilgili tavsiyelerini görmek gerekiyor. İnsanların seyahat etmesine izin vermeye çalışacağız ancak dikkatli olmak zorundayız. Bu nedenle ülkeleri kırmızı, sarı ve yeşil listelere koymaya devam edeceğiz.'' dedi.

''Tereddüt etmeyiz''

Yeşil listedeki ülkeleri sarı ve kırmızı listeye taşımaktan tereddüt etmeyeceklerini ifade eden Johnson, önceliklerinin aşı dağıtımına devam etmek olduğunu belirtti.


Bu Makale 03.06.2021 - 10:02:26 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.