savasdas@turizmguncel.com

Biblio Globus İngiltere'ye açıldı

Biblio Globus İngiltere'ye açıldı
Rusya'nın önde gelen tur operatörlerinden Biblio Globus, İngiltere'de yeni bir tur operatörü kurdu. Peki yeni kurulan tur operatörü hangi bölgelere odaklanacak? Ayrıntılar haberde.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın önde gelen tur operatörlerinden Biblio Globus, İngiltere'de 'Biblio Travel' ismiyle yeni bir tur operatörü kurdu. Ocak 2021'de faaliyete geçecek olan şirketin genel müdürlüğünü, Olympic Holidays'in eski CEO'su Clare Tobin üslenecek.

Yeni kurulan tur operatörü, satışlarının yüzde 90'ını acenteler aracılığıyla yapmayı hedefliyor. Şirket ayrıca, acentelere tam fiyat paritesi ve cazip komisyon teklifleriyle gidecek.

Biblio Globus'un bir yan kuruluşu olarak hayata geçecek olan şirket, başlangıçta Güney Kıbrıs'a odaklanacak. Güney Kıbrıs'taki en büyük DMC şirketinin Biblio Globus'a ait olduğu ifade ediliyor.

Ana şirketten (Biblo Globus) 41 milyon pound destek alan Biblio Travel; Gatwick, Manchester ve Birmingham'dan Kıbrıs'taki resort bölgelere operasyon yapacak. Şirket, ileriki süreçte destinasyon sayısını arttıracak. İngiliz Biblio Travel'de istihdam edilecek personelin büyük çoğunluğu ise Güney Kıbrıs'ta konumlandırılacak. Şirketin genel müdür yardımcısı Ruth Hilton, satış müdürü ise Tina Hodge olacak.

Bir B2C platform oluşturacaklarını belirten Clare Tobin, dağıtım ağı ile ilgili (acente anlaşmaları) imza sürecinde olduklarını açıkladı. Tobin, Biblio Travel'ın ürünlerinin Traveltek gibi platformlarda da yer alacağını kaydetti.


Bu Makale 30.11.2020 - 20:08:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.