savasdas@turizmguncel.com

Bakanlık belgeli otellerin ecrimisil ve kira ödemelerine erteleme

Bakanlık belgeli otellerin ecrimisil ve kira ödemelerine erteleme
Bakanlık belgeli otellerin ecrimisil ve kira ödelemelerine erteleme geldi.

TurizmGüncel

Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli turizm tesislerinin 2021 yılına ait ecrimisil ödemeleri ile kamu arazileri üzerinde kurulu tesislerin 2021 yılına kira bedelleri 2022 yılına ertelendi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliğinde yer alan bilgiye göre, 1 Ocak 2021 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki ecrimisil ve kira ödemeleri 30 Kasım 2022 tarihine kadar ödenebilecek. Erteleme, kamu arazileri üzerinde yer alan otel, tatil köyü, günübirlik tesis, golf tesisi gibi turistik tesisler ile yat limanı, marina ve kruvaziyer limanı gibi deniz turizmi tesislerini kapsıyor.

Buna göre 2021 dönemine ait kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yararlanma, ilave yararlanma bedelleri ve hasılat payları ile ecrimisillerin ödeme süreleri başvuru şartı aranmaksızın 30 Kasım 2022'ye kadar ertelendi.

Öte taraftan, 2021 yılına ertelenen 2020 yılına ait ecrimisil ve kira ödemeleri ise bu yıl tahsil edilecek. Yeni bir erteleme yapılmaması durumunda ise, söz konusu turizm tesisleri 2022 yılında ecrimisil ve kiralarla ilgili çift ödeme yapacak.

Milli Emlak Genel Tebliği


Bu Makale 11.06.2021 - 10:39:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.